Duża dynamika oraz różnorodność zleceń to codzienność dla wielu firm z branży automotive. Kontrahenci oczekują nie tylko produktów spełniających określone wymagania jakościowe, ale również m.in. dostaw w konkretnym czasie, kolejności i opakowaniu. Niedopełnienie wytycznych wiąże się często z dotkliwymi karami finansowymi. Spora konkurencja w sektorze motoryzacyjnym sprawia, że istotne jest również bieżące śledzenie kosztów produkcji, by zapewnić rentowność prowadzonej działalności. Odpowiednio wdrożony system Dynamics 365 Business Central pozwala na spełnienie tych wymagań i daje szansę na to aby firma była o krok przed konkurencją.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są współczesne wyzwania w branży automotive;
  • jak Business Central może pomóc w działalności firmy motoryzacyjnej;
  • poznasz studia przypadków firm z branży automotive, w których wdrożono system ERP Microsoft.

Wyzwania w branży automotive

Sektor automotive nieustannie się rozwija, dlatego o konkurencyjności firm decyduje elastyczność i szybkość dostosowania się do standardów łańcucha dostaw międzynarodowych kontrahentów. Jednym z głównych wyzwań dla firm z branży motoryzacyjnej jest zapewnienie odpowiednich norm jakościowych oraz terminowości dostaw. Dostosowany do konkretnych potrzeb system ERP pozwala na dokładną rejestrację statusów KJ w przepływie towarowym. Dostarcza również dane niezbędne do audytów kontrolnych, zgodnie z określonymi normami np. IATF czy ISO. Ułatwia także planowanie oraz harmonogramowanie produkcji z ograniczeniami wyposażenia gniazd roboczych, liczby aplikatorów, stanowisk testowych itp. Produkcja na niskich marżach powoduje konieczność dokładnego rozliczania kosztów. Nowoczesny system ERP pozwala także na rozliczanie partii komponentów produkcyjnych na wyrób gotowy. Ułatwia również zapewnienie odpowiednich stanów magazynowych materiałów i surowców do produkcji, na podstawie harmonogramu dostaw i parametrów planowania zapasów.

Microsoft Dynamics 365 Business Central dla firm z branży motoryzacyjnej

System ERP ma za zadanie optymalizować funkcjonowanie wszystkich kluczowych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Powinien również wspierać zarządzanie wieloma, połączonymi procesami, takimi jak produkcja, montaż, łańcuch dostaw itp. Konkurencja w branży automotive sprawia, że tylko firma, która jest w stanie szybko dostosować swoją produkcję do wymagań odbiorców jest w stanie osiągnąć stabilną pozycję na rynku. Microsoft Dynamics 365 Business Central jest skalowalnym i elastycznym systemem ERP, który pozwala także na integracje z innymi rozwiązaniami niezbędnymi dla działalności firmy z branży motoryzacyjnej. Daje nie tylko bieżący wgląd do najistotniejszych obszarów działalności przedsiębiorstwa, ale pozwala również na sprawną analizę danych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu planowanie przedsięwzięć oraz zarządzanie może przejść na wyższy poziom efektywności.

Przykładowe wdrożenia systemu ERP dla firm z branży automotive

Jedynie kompetentny i doświadczony partner wdrożeniowy może zapewnić sukces implementacji systemu ERP. NAV24 posiada status złotego partnera Microsoft w obszarze Enterprise Resource Planning. Jest jednym z najbardziej doświadczonych firm we wdrażaniu systemów ERP od Microsoft w Polsce, a w swoim portfolio ma wiele firm z branży automotive. Poniżej znajduje się kilka przykładowych studiów przypadków z wdrożeń przeprowadzonych przez ekspertów z NAV24 dla firm z sektora motoryzacyjnego:

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central w swoim przedsiębiorstwie – napisz do nas wiadomość poprzez formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.