Automotive,  tworzywa sztuczne

Reflex-Polska Sp. z o.o.

Jeden z największych producentów akcesoriów bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Na rynku od ponad 20 lat.

Firma Reflex-Polska Sp. z o.o. zajmuje się produkcją i dystrybucją akcesoriów bezpieczeństwa drogowego, w tym personalizowanych zestawów. Przedsiębiorstwo rozwija się w bardzo dynamicznym tempie – obecnie jest jednym z największych producentów trójkątów ostrzegawczych w Europie. Produkty są wykonywane w Polsce, a następnie dystrybuowane na rynki europejskie – głównie do Włoch (40%), ale także do Niemiec, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Na przestrzeni ostatnich lat firma odnotowała wzrost liczby pracowników – obecnie zatrudnia 72 osoby. W 2016 roku Reflex-Polska otrzymał tytuł Gazeli Biznesu, a w 2017 roku uzyskał certyfikaty ISO 9000 i 14000.

Wyzwania

Ze względu na różnorodność asortymentu i wymagania branży Automotive, spółka stanęła przed szeregiem wyzwań, związanych z procesami biznesowymi. Przedstawiciele firmy dążyli do usprawnienia produkcji, procesu sprzedaży oraz obsługi klienta w taki sposób, aby mieć nad nimi pełną kontrolę. Istotna była kwestia obsługi należności i zobowiązań. W firmie brakowało księgowości zarządczej, co powodowało brak rejestrowania działań produkcyjnych w systemie, a tym samym brak rzeczywistych danych na temat kosztów produkcji. Ważnym elementem było zastosowanie centrów kosztowych, co umożliwiło dokładną identyfikację najbardziej rentownych gałęzi firmy - komentuje Alessandro Silletti, Sales Director w Reflex-Polska sp. z o.o. Dzięki wprowadzeniu Time Based Costing dokładnie wiemy, które produkty są najbardziej rentowne i jakie są rzeczywiste koszty i czas ich produkcji – dodaje.

Korzyści

Wybór rozwiązania Microsoft Dynamics NAV 2016 został podyktowany skalowalnością i kompleksowością systemu. Co więcej, NAV dobrze integruje się z Office 365, na które Reflex-Polska również się zdecydował. Kolejnym argumentem, przemawiającym za rozwiązaniem Microsoft, była możliwość korzystania z systemu ERP w chmurze, co gwarantuje korzystne warunki rozliczania, a stała opłata miesięczna pozwala na oszczędności w zakresie infrastruktury IT. Wdrożone oprogramowanie pozwoliło pracownikom spółki na usprawnienie zarządzania procesami wewnątrz firmy (produkcja, sprzedaż). Ponadto, system umożliwił bieżącą kontrolę i audyt konkretnych procesów, w tym: kontrolę kosztów, właściwą i szybką identyfikację najbardziej dochodowych produktów oraz eliminację tych najbardziej problematycznych.

„Zdecydowanie polecam wdrożenie systemu Microsoft Dynamics NAV. System mocno usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa i wspiera jego rozwój, dlatego warto wdrożyć go w swojej firmie, jeszcze zanim rzeczywiście zajdzie taka potrzeba.”

– Alessandro Silletti, Sales Director w Reflex-Polska Sp. z o.o.

Kontakt

Porozmawiajmy o tym,
jak wspomóc Twój biznes

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

Pokaż telefon...
* pola wymagane
checkmark-success

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Nav24. W przypadku podania numeru telefonu, wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny.  Rozwiń