Automotive

MS-PROGRESS Sp. z o.o.

Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo projektowo - produkcyjne działające w sektorze automotive.

MS-PROGRESS Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem. Firma została założona w 2013 roku. MS-PROGRESS posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży części typu Plastic Fasteners, oferując na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego m.in.: projektowanie 3D, modelowanie 3D oraz projektowanie części z tworzyw sztucznych. Dodatkowo, przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania typu Metal Fasteners, które są wykonywane przez partnerów oraz szeroką gamę produktów wykonywanych technologią obróbki plastycznej na zimno: śruby, sworznie, tulejki i wyroby o specyficznych kształtach.

Wyzwania

Pierwotnie spółka była przedsiębiorstwem handlowo-usługowym. Chęć uruchomienia produkcji własnej i wysokie wymagania branży automotive przyczyniły się do konieczności wprowadzenia innowacyjnego systemu klasy ERP. Konkurencyjny rynek, wysokie wymagania klientów i ich audyty, a także złożoność procesów produkcyjnych oraz przede wszystkim wzrost oczekiwań rynku w odniesieniu do jakości i bezpieczeństwa produktów sprawiły, że MS-PROGRESS zdecydował się na wsparcie procesów zarządzania zasobami i produkcji. Decydującymi czynnikami były: zarządzanie magazynem i śledzenie zapasów zgodnie z wymaganiami branży (za pomocą kodów kreskowych). Kluczowe było także zapewnienie ciągłości procesów od momentu zamówienia po realizację, z uwzględnieniem planowania produkcji oraz zakupów. Dodatkowo, jako posiadacz certyfikatu ISO 9001:2008, przy wyborze systemu firma musiała uwzględnić spore wymagania względem zarządzania jakością.

Korzyści

Wdrożeniem systemu Microsoft Dynamics NAV zajęła się firma Nav24, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, zwłaszcza w branży Automotive. Wybór oprogramowania Dynamics NAV był podyktowany możliwością zarządzania procesami biznesowymi z poziomu jednego systemu oraz integralnością z innymi rozwiązaniami Microsoft, tj. MS Office 365, czy Power BI (aplikacja do analiz i raportowania). Wprowadzona technologia nie tylko usprawniła wiele procesów, ale także wspiera ludzi w czynnościach rutynowych i powtarzalnych. System Microsoft Dynamics NAV zapewnia pełną kontrolę procesów logistycznych ze śledzeniem numerów partii. System został tak dostosowany, aby umożliwić pracownikom rejestrację produkcji oraz zużycie w czasie rzeczywistym. Dzięki wdrożeniu w szybki sposób obsługiwane są czynności magazynowe z uwzględnieniem FIFO.

Kontakt

Porozmawiajmy o tym,
jak wspomóc Twój biznes

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

Pokaż telefon...
* pola wymagane
checkmark-success

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od Nav24. W przypadku podania numeru telefonu, wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny.  Rozwiń