System ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central to oparte na chmurze, kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie wszystkimi obszarami biznesu. To naturalny wybór, jeśli chcemy przejść z podstawowego oprogramowania księgowego na kompletny system ERP. Dzięki temu, możliwe będzie m.in. zarządzanie finansami, sprzedażą, projektami, łańcuchem dostaw czy też produkcją. Poznaj 10 korzyści wynikających z wdrożenia wspomnianego rozwiązania Dynamics 365 Business Central firmie.

Solidne fundamenty Microsoft Dynamics NAV / Navision

Microsoft Dynamics 365 Business Central to następca systemu Microsoft Dynamics NAV – jednego z najczęściej używanych i wybieranych przez firmy produkcyjne rozwiązania klasy ERP. Wcześniej rozwiązanie funkcjonowało pod nazwą Navision. Ponad 30-letnia historia, mocne fundamenty, na których budowany był system oraz stałe inwestycje technologiczne w jego rozwój, sięgające milionów dolarów, świadczą o tym, że Microsoft Dynamics 365 Business Central to rozwiązanie, na którym można polegać.

Szybki zwrot z inwestycji (ROI)

W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu wdrożenia – on-premises – Dynamics 365 Business Central jest dostępny w chmurze. W związku z tym, nie musimy się tutaj martwić o całą infrastrukturę, a więc m.in. o serwer. Dzięki temu, skraca się czas wdrożenia, a konfiguracja systemu jest uproszczona. Użytkownik zaś ma możliwość szybszego poznania rozwiązania i rozpoczęcia w nim pracy.

Sprawdź Zalety Dynamics 365 Business Central w chmurze >>

Integracja z innymi rozwiązaniami Microsoft

System Dynamics 365 Business Central dobrze integruje się z innymi aplikacjami Microsoft, m.in. Word, Excel, Outlook, PowerApps, Flow, Power BI, Cortana Intelligence. Dzięki temu, wiele działań jest możliwych do wykonania bez konieczności uruchamiania systemu. Dla przykładu – możliwe jest dodanie kontaktu z poziomu Outlook`a bądź sprawdzenie danych w czasie rzeczywistym w Power BI. Tego rodzaju korzyść biznesowa ułatwia i przyspiesza pracę, zaś kadra zarządzająca ma szybki wgląd w aktualne informacje.

Aktualizacje i upgrade`y łatwe do przeprowadzenia

Przeprowadzanie aktualizacji Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze nie będzie wymagało instalacji i związanych z tym kosztów. Jest to związane z tym, że system jest na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o nowe funkcjonalności.

Łączność z innymi usługami poprzez Connect Apps

Nawiązywanie połączeń między Microsoft Dynamics 365 Business Central a innymi rozwiązaniami i usługami własnymi bądź firm trzecich poprzez Connect Apps zapewnia bezproblemową integrację. Łatwe łączenie usług pozwala na zwiększenie efektywności oraz daje możliwość na korzystanie z lubianych narzędzi.

Skalowalność systemu

System Dynamics 365 Business Central to współczesny sposób na prowadzenia działalności gospodarczej. Skalowalność rozwiązania umożliwia sprawne zarządzanie ilością licencji. Pozwala również na wprowadzanie specyficznych ulepszeń/ modyfikacji, które uzupełnią funkcjonalność chmurowej wersji narzędzia.

Zgodność z wymogami danej firmy

Podatność na modyfikacje sprawia, że system Dynamics 365 Business Central można dostosować w taki sposób, aby ułatwić przestrzeganie przepisów dotyczących zgodności. Dodatkowo, w połączeniu z korzyściami w zakresie bezpieczeństwa, które oferuje chmura Azure, Business Central jest rozwiązaniem bezpiecznym.

Elastyczność pod kątem danej branży

Każda organizacja ma swoje bardzo specyficzne potrzeby, których żaden system klasy ERP nie jest w stanie zaspokoić w całości. Tym samym – jeśli nie jest w stanie ich zaspokoić to również ich nie usprawni. System Dynamics 365 Business Central posiada funkcję osadzania aplikacji, która pozwala rozszerzać funkcjonalność narzędzia. Możliwe jest chociażby osadzenie raportów Power BI bezpośrednio w Widoku Głównym danego użytkownika.

Zgodność z Appsource

Wszyscy mogą tworzyć własne, unikalne rozwiązania, aby potem dodać je do platformy AppSource. Dzięki temu, możliwie jest wyszukiwanie konkretnych rozwiązań i dodatków do Business Central. Mogą one przyczynić się do rozwiązania problemów lub usprawnienia konkretnych procesów biznesowych. Dodatkowo, ich konfiguracja i podpięcie do systemu Dynamics 365 Business Central jest bardzo prosta.

Oszczędność na infrastrukturze i licencjach

Business Central to aplikacja typu SaaS (Software as a Service), daje nam możliwość na efektywne zarządzanie licencjami. Możesz dodawać lub usuwać dowolną ilość i rodzaj licencji w zależności od Twoich potrzeb. Co więcej, nie musisz zawracać sobie głowy żadnymi kwestiami eksploatacyjnymi związanymi z serwerem – chmura eliminuje te koszty pracy, gdyż są one po stronie dostawcy.

Podsumowanie

Microsoft Dynamics 365 Business Central to najnowsza odsłona systemu Microsoft Dynamics NAV, pokrywająca całkowicie jego funkcjonalność. Nie ulega wątpliwości, że system ten, oferowany w modelu SaaS (Software as a Service), posiada wiele korzyści. Do kluczowych należy zaliczyć chociażby elastyczność w zakresie modyfikacji i licencji, oszczędność na infrastrukturze IT, integracja z innymi aplikacjami. W tym momencie należy sobie zadać zasadnicze pytanie – może to najwyższa pora, aby zmienić swój nieaktualny, stary system księgowy na rozwiązanie Dynamics 365 Business Central – system oferowany przez Microsoft, czyli jednego z największych dostawców oprogramowania na całym świecie.