Microsoft Teams dla sprawnej współpracy zespołowej
« powrót do strony głównej

Microsoft Teams dla sprawnej współpracy zespołów projektowych

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 20.10.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021
Microsoft Teams dla sprawnej współpracy
Jako, że Microsoft Teams zadebiutował dokładnie rok temu (listopad 2016) warto choć na chwilę pochylić się nad najważniejszymi funkcjami aplikacji oraz korzyściami, jakie każdego dnia przynosi dla pracowników projektów. W szczególności, że lista możliwości wcale nie jest krótka. A zatem, do dzieła! Sprawdźmy, co możemy zyskać wykorzystująć Microsoft Teams dla sprawnej współpracy zespołowej.

Funkcjonalności aplikacji Microsoft Teams
Aplikacja pozwala pracownikom projektów korzystać z czatu, zintegrowanej z OneNote przestrzeni na notatki ze spotkań oraz z załączników. Co więcej, Microsoft Teams jest dostępny w subskrypcji Office 365, a tym samym z programami Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, OneNote, Planner. Wobec tego, daje możliwość korzystania ze wszystkich informacji w jednym miejscu, a także ułatwia współpracę w ramach zespołów. Teams zapewnia dowolność dopasowywania kanałów komunikacji zgodnie z aktualnymi potrzebami. Pracowników można grupować w zespoły, podzespoły, a w ich ramach dopasowywać okno konwersacji i dodawać dedykowane zakładki. Wszystko to sprzyja budowaniu kultury organizacyjnej (obok formalnych kanałów komunikacji, powstają również nieoficjalne).

Jak mądrze wykorzystywać możliwości Microsoft Teams?
W ramach Microsoft Teams warto przyporządkować pracowników do kanałów według projektów, przy których pracują. Wówczas mogą wykorzystywać łączniki, pozwalające na dostęp do SharePoint lub OneNote w oknie aplikacji, w celu współdzielenia plików oraz notatek stanowiących podsumowanie konkretnego spotkania. Niemałym udogodnieniem jest również przydzielenie każdemu kanałowi osobnego adresu e-mail. Dzięki temu można przesyłać wiadomości bezpośrednio do wszystkich członków określonego zespołu. Dodatkowo, Teams pozwala organizować spotkania i zapraszać na nie pracowników zgodnie z ich przynależnością do projektów.

Dynamics 365 i Microsoft Teams – integracja
Wypuszczając na rynek nową aplikację, specjaliści z Microsoft nie mogli oczywiście zapomnieć o jej integracji z systemem Dynamics 365 – w tym celu stworzyli dedykowany łącznik. Dzięki temu pracownicy (członkowie zespołów projektowych) otrzymują powiadomienia o każdej aktualizacji rekordów w CRM. Oznacza to, że w momencie wprowadzenia jakichkolwiek zmian przez jedną osobę z teamu, aktualizacja zostanie wyświetlona w dedykowanym kanale Microsoft Teams.

Sprawdź, jakie cechy i możliwości oferuje Microsoft Teams dla sprawnej współpracy zespołowej: 


Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni