Microsoft Power BI i nowe funkcje wspierające raportowanie - NAV24
« powrót do strony głównej

Microsoft Power BI i nowe funkcje wspierające raportowanie

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 05.10.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

W zeszłym miesiącu została wprowadzona, zapowiadana już od dłuższego czasu przez firmę Microsoft, aktualizacja aplikacji Power BI Desktop, czyli usługi cloud computing, która daje nietechnicznym użytkownikom dostęp do narzędzi do gromadzenia, analizowania, wizualizacji i udostępniania danych. W najnowszej wersji udoskonalono przede wszystkim obszary raportowania i łączenia danych, a pracownicy zyskali dostęp do nowych funkcjonalności.

Drillthrough i dane dotyczące konkretnej jednostki

Od września bieżącego roku użytkownicy Power BI mają opcję zaawansowanego analizowania raportów, która pozwala im w ramach raportu, w formie osobnej strony, wyodrębniać dane dotyczące konkretnej jednostki. Taką jednostką może być m.in. klient, producent, produkt, a nawet lokalizacja. W momencie, kiedy zostanie ona wybrana, należy dodać kategorię do filtrów drillthrough.

Sprawdź także korzyści z wdrożenia Power Bi w Twojej firmie >>

Report insights i algorytmy machine learning

Kolejną nowinką przygotowaną przez specjalistów ekipy Microsoft jest Report Insights, czyli możliwość jeszcze dokładniejszej niż dotychczas analizy danych, przy wykorzystaniu algorytmów machine learning. Po kliknięciu prawym przyciskiem na wykresach pojawia się opcja wglądu w analizę powodów spadku lub wzrostu danych, oczywiście w porównaniu do okresu wcześniejszego. Widząc ogromny wzrost bądź też radykalny spadek z pomocą algorytmu w szybki i prosty sposób możliwe jest wyjaśnienie jego powodu.

Timeline Storyteller i dane historyczne

Dostępna do pobrania jako dodatek do Power BI timeline storyteller to zupełnie nowa, bazująca na założeniach osi czasu, metoda prezentacji danych historycznych. Nie od dziś wiadomo, że oś czasu to jeden z najstarszych, a przy tym najlepszych sposobów przedstawiania danych. Może być stosowana do prezentacji różnych rodzajów informacji, a przy tym pozwala wychwytywać trendy oraz okresowość danych. W jej ramach użytkownik ma do wyboru aż 14 typów wykresów. Rozwiązanie polecane jest przede wszystkim tym użytkownikom Power BI, którzy za sprawą danych osadzonych w kontekście chcą opowiedzieć pewną historię.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni