Dla firm chcących nadążyć za najnowszymi dokonaniami technologicznymi wyzwaniem może być określenie, kiedy przejść do nowego systemu. Z jednej strony pojawiaj się pytanie, czy organizacja jest do takiej zmiany gotowa. Z drugiej, należy liczyć się z konsekwencjami zbyt długiego zwlekania. Dotyczy to również organizacji korzystających z Microsoft Dynamics NAV i chcących przejść do jego najnowszej wersji, czyli Dynamics 365 Business Central. Przedstawiamy najważniejsze techniczne i biznesowe powody do tego, by taką zmianę przeprowadzić jak najszybciej. 

Najnowsze wcielenie systemu ERP od Microsoft 

Dynamics 365 Business Central jest najnowszym rozwiązaniem ERP oferowanym przez Microsoft. Zastąpił bardzo popularny system on-premise o nazwie Dynamics NAV (wcześniej Navision). Chmurowy Business Central jest aktualizowany dwa razy do roku (nie licząc wielu mniejszych aktualizacji przeprowadzanych na bieżąco), dzięki czemu użytkownicy mogą znacznie szybciej cieszyć się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi znacznie szybciej.  

Ponadto, Dynamics 365 daje znacznie więcej możliwości, pomagających firmom nadążać za współczesnymi oczekiwaniami klientów i pracowników. Przykładem może być natywna integracja z narzędziami usprawniającymi codzienną pracę, takimi jak Microsoft 365 czy Power Platform. Zwiększa to ogólną produktywność i usprawnia powtarzalne procesy.  

Korzyści z posiadania Business Central 

  • Coraz bardziej zaawansowane funkcje: Business Central oferuje najbardziej zaawansowane technologie na rynku. Doskonałym przykładem jest oparty o sztuczną inteligencję Copilot; 
  • łatwa integracja z produktami Microsoft: system współpracuje z innymi produktami producenta, jak Power Platform, Outlook, Power BI, Dynamics 365 CRM, Excel, Teams, Word i inne; 
  • dostępność: zespoły pracujące zdalnie lub działające w terenie zyskują dzięki dostępności systemu z każdego urządzenia, w każdym miejscu i czasie. Jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu; 
  • niższy całkowity koszt posiadania: dzięki zastosowaniu rozwiązań chmurowych, zarządzanie Twoim systemem odbywa się w zaawansowanych centrach przechowywania danych, należących do Microsoft;
  • fundament dla transformacji cyfrowej: w odróżnieniu od Dynamics NAV, nowoczesne i zawsze aktualne rozwiązanie, jakim jest Business Central, może stanowić podwalinę do dalszej transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. 

Dlaczego nie opłaca się trzymać starego systemu? 

Powodów, dla których kurczowe trzymanie się Dynamics NAV stanowi ryzyko, nie brakuje. Pierwszym, o którym warto wspomnieć, jest koniec wsparcia ze strony Microsoft. Firma niedawno ogłosiła zakończenie podstawowego wsparcia dla Dynamics NAV 2018. Użytkownicy tej wersji nie będą już otrzymywać aktualizacji systemu z nowymi funkcjonalnościami, ulepszonymi zabezpieczeniami i naprawionymi błędami. Taka sytuacja już wcześniej spotkała starsze wersje systemu. Tym samym użytkownicy zostają z przestarzałymi rozwiązaniami. Większe jest także zagrożenie cyberatakami. Rosną także koszty. Wraz ze spadkiem liczby użytkowników Dynamics NAV, Microsoft podnosi ceny rocznej obsługi systemu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z podniesienia systemu do najnowszej wersji? Skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony!