Prowadzisz firmę z sektora MŚP i nie posiadasz systemu ERP? A może Twój obecny system jest niewystarczający do aktualnych potrzeb? Jeżeli czujesz, że czas na zmiany, ale obawiasz się kosztów albo długiego czasu wdrożenia, Szybki Start z Microsoft 365 Dynamics Business Central jest propozycją właśnie dla Ciebie.

Szybki Start z Business Central – na czym to polega?

W dużym skrócie, w ramach usługi Szybkiego Startu przeprowadzamy wdrożenie systemu przy wykorzystaniu gotowego pakietu konfiguracji oraz dostępnych Produktów Nav24. System uruchamiamy bez modyfikacji, co znacznie skraca czas trwania projektu oraz koszty. Dzięki skróconemu czasowi wdrożenia, użytkownicy mogą szybko poznać działanie systemu. Rozbudowane funkcjonalności Business Central i liczne dostępne Produkty Nav24, umożliwiają bardzo proste dopasowanie konfiguracji do aktualnych potrzeb firmy. Wdrożenie nie wymaga czasochłonnego i kosztownego przygotowania modyfikacji. Jeżeli zajdzie taka potrzeba – na przykład Twój biznes urośnie lub uznasz, że potrzebujesz dodatkowych możliwości w systemie – w każdej chwili możemy uruchomić kolejne moduły Business Central lub przygotować odpowiednią modyfikację.

Kiedy jest dobry moment na wdrożenie systemu ERP?

Pojawia się pytanie, na jakim etapie życia firmy należy rozważyć implementację systemu ERP. Czy moment, w którym dopiero zaczynasz działalność będzie odpowiedni? W pewnym sensie tak: procesy w Twojej firmie dopiero się kształtują, nie masz jeszcze wyrobionych nawyków, których ciężko się później wyzbyć. Dostosowanie się do systemu będzie więc bardzo łatwe. Z drugiej strony, na tym etapie działania skupiasz się bardziej na rozwijaniu swojej oferty, sieci sprzedaży itp. Nadchodzi jednak moment, gdy firma zaczyna nabierać wiatru w żagle. Przybywa klientów, rośnie sprzedaż, zatrudniasz nowe osoby. Wówczas jednym z celów staje się przygotowanie organizacji na obsługę coraz większej liczby zdarzeń i procesów. Powstaje struktura organizacyjna i wdrażane są narzędzia, mające pomóc menedżerom w sprawnym gromadzeniu danych i podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. To właśnie ten moment jest, naszym zdaniem, idealny na uruchomienie systemu ERP. Oczywiście nie oznacza to, że bardziej rozwinięte organizacje nie mogą skorzystać z Szybkiego Startu. Z doświadczenia wiemy jednak, że im dłużej zwleka się ze zmianą, tym trudniej ją wcielić w życie. Projekt wdrożeniowy może okazać się dłuższy, droższy i obarczony większym ryzykiem.

Dowiedz się więcej o Szybkim Starcie podczas webinaru

Zainteresował Cię temat szybkiego wdrożenia Dynamics 365 Business Central? A może chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat? Zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego omówimy szczegóły tego rozwiązania. Webinar poprowadzą Arkadiusz Leśniak, współzałożyciel Nav24, specjalista z zakresu rozwiązań  Microsoft Dynamics 365, Power BI i Power Apps oraz Marek Jaworek, Business Development Manager w Nav24, praktyk sprzedaży i prowadzenia zespołów z dwudziestoletnim doświadczeniem. Spotkajmy się 18 maja o godzinie 10.00. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu: https://nav24.pl/kolejny-krok-w-rozwoju-firmy-webinar.