Walka z długiem technologicznym staje się coraz trudniejsza. Mimo, iż wiele firm deklaruje, że zwiększa budżety poświęcane na cyfryzację i rozwój, dług rośnie. Niesie to ze sobą mnóstwo zagrożeń.  Znamy doskonale wyzwania i problemy branży produkcyjnej i wiemy, jak rozwiązać wiele z nich dzięki nowoczesnym narzędziom. Sprawdźmy, jak mogą one usprawnić działanie firm produkcyjnych z sektora tworzyw sztucznych.

Wyzwania branży tworzyw sztucznych

Zacznijmy od określenia wyzwań firm zajmujących się tworzywami sztucznymi, z którymi można sobie poradzić dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom. Największe z nich to:

  • rosnące koszty produkcji oraz międzynarodowa konkurencja, której nie jesteśmy w stanie dogonić;
  • rosnące wymagania klientów;
  • zachwiane łańcuchy dostaw;
  • utrudniona analiza danych;
  • zarządzanie odpadami i regranulacją oraz rosnące wymagania środowiskowe;
  • bezpieczeństwo.

A jak sobie z nimi poradzić?

Najlepsze aplikacje Microsoft dla sektora tworzyw sztucznych

Z pomocą przychodzą oczywiście systemy informatyczne.  Z całego ekosystemu Microsoftu wybraliśmy aplikacje, które wspierają naszych klientów z branży tworzyw sztucznych. Pozwalają one na automatyzację i optymalizację kluczowych procesów. Sprawdźmy, w jaki sposób.

Microsoft 365

Zaczynamy od… pakietu biurowego. Wszyscy na pewno o nim słyszeli, jest on w końcu jednym z najpopularniejszych pakietów biurowych na świecie. Jednak Microsoft 365 to nie tylko Outlook, Word czy Excel. Rozwiązanie Teams usprawnia komunikację wewnętrzną, pozwalając na skrócenie jej czasu o 20% względem wysyłania maili. Z kolei w zakresie przechowywania dokumentacji, szybkiej edycji czy dzielenia się plikami z zespołem warto wykorzystać możliwości, jakie daje SharePoint.

Dynamics 365 Business Central

Oprogramowanie ERP scala wszystkie obszary przedsiębiorstwa – od finansów, przez produkcję po sprzedaż. Dzięki integracji wszystkich narzędzi z ekosystemu Microsoft, jest naturalnym wyborem dla firm, które już korzystają z Microsoft 365. Wybór Business Central daje dostęp do niezbędnych danych i umożliwia płynną pracę w całym środowisku.

Power Platform

W tej rodzinie warto wyróżnić Power Automate, który pozwala na automatyzację powtarzalnych procesów, znacznie przyspieszając pracę. Power Apps to z kolei pozwala tworzyć własne aplikacje biznesowe, dopasowane do indywidualnych wymagań każdej firmy. Do analizy i raportowania danych wykorzystujemy natomiast narzędzie klasy Business Intelligence – Power BI.

Dynamics 365 Copilot

Nie możemy oczywiście zapomnieć o sztucznej inteligencji – Microsoft mocno inwestuje w jej rozwój. Asystent AI pod nazwą Copilot jest już dostępny w większości produktów Microsoftu i potrafi coraz więcej. Pozwala skrócić czas potrzebny do podejmowania kluczowych decyzji i zaoszczędzić czas pracowników, zwiększając ich efektywność.

Panel Produkcyjny Nav24

Panel Produkcyjny to aplikacja typu MES stworzona przez naszych ekspertów. Służy do zarządzania kluczowymi procesami związanymi z rejestracją danych produkcyjnych i charakteryzuje się dużą elastycznością. Pozwala tworzyć specjalistyczne przepływy procesów produkcyjnych – nawet takich, które są charakterystyczne dla indywidualnej specyfiki firm.

Opisane narzędzia można wykorzystać w walce z każdym z wymienionych przez nas wyzwań. Ich połączenie pozwala przyspieszyć transformację cyfrową firm i zmniejszyć dług technologiczny. W jaki sposób aplikacje Microsoft wspierają firmy produkcyjne z branży tworzyw sztucznych w zakresie zarządzania kosztami produkcji, utrzymania łańcucha dostaw, spełniania rosnących wymagań klientów i wymagań środowiskowych czy analizy danych? Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnego webinaru, w którym nasi eksperci przedstawili pełnię możliwości aplikacji Microsoft i pokazali, jak pomagają one klientom Nav24.