Współcześnie z roku na rok przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość tego, czym jest system ERP, a także jakie korzyści może pociągać za sobą jego implementacja. Zdają sobie sprawę, że innowacyjne oprogramowanie dla biznesu jest nieocenionym narzędziem służącym usprawnianie pracy organizacji. Niestety, wielu wciąż przeraża proces wdrożeniowy. Już samo wybranie odpowiedniego systemu informatycznego wydają się skomplikowane. Wobec tego podpowiadamy, jak zdecydować o właściwym dla swojej firmy rozwiązaniu.
Współpraca z doświadczonymi specjalistami od systemów ERP
Bardzo często kluczem do sukcesu jest nawiązanie współpracy z ekspertami, którzy znają możliwości systemów ERP jak własną kieszeń. Jako, że oprogramowanie dla biznesu jest nie tylko kosztowną inwestycją, ale również angażującą wielu pracowników na różnych stanowiskach, warto określić swoje oczekiwania. Dzięki temu profesjonalna firma zajmująca się wdrażaniem systemów będzie w stanie przeanalizować poszczególne z nich według określonych kryteriów, zarekomendować najlepsze rozwiązanie, a tym samym usprawnić cały proces. W efekcie wybrane rozwiązanie, np. Dynamics NAV, będzie stanowiło najlepsze wsparcie dla zarządzania firmą, podniosą jej wydajność i zaspokoją wszystkie potrzeby branżowe.
Sprawdź Czym różni się Dynamics 365 Business Central od Dynamics NAV? >>
Specjalistyczna diagnoza
Pierwszym etapem w procesie wyboru właściwego systemu ERP jest przegląd podstawowych wymagań do wdrożenia oprogramowania, w tym analiza wstępna procesów biznesowych oraz przegląd infrastruktury. Na ich bazie tworzy się wstępną koncepcję rozwiązania oraz przeprowadza analizę przedwdrożeniową. Następnie, eksperci przedstawiają przedsiębiorstwu ofertę – prezentują rozwiązanie oraz referencje. Potem, prowadzone są negocjacje i podpisywana jest umowa o wdrożenie konkretnego rozwiązania informatycznego dla biznesu.
W efekcie przedsiębiorstwo zyskuje pewność, że podjęta w drodze konsultacji z ekspertami decyzja rzeczywiście jest świadoma i optymalna, a zakres i harmonogram działań klarownie określony. Poza tym, mamy możliwość dostosowania zakresu i wymagań do przewidywanego budżetu. Wreszcie – każdy pracownik zatrudniony w przedsiębiorstwie dokładnie wie co i kiedy ma robić oraz zna swoje obowiązki związane z wdrożeniem systemu ERP.
Sprawdź także jakie są Zalety systemu ERP dla firm z sektora MŚP >>