Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Microsoft Dynamics 365, czy potencjalnym nabywcą, zawsze warto wiedzieć, jak kształtuje się rynek rozwiązań ERP. Wszak w przypadku tych systemów mówimy o znaczących wydatkach zarówno na licencje, jak i procesy modernizacyjne w ujęciu średnio- i długoterminowym. Raz podjęte decyzje ciężko później odwrócić.

Coroczne wydarzenie dla partnerów Microsoft Dynamics 365, Directions EMEA 2022, które odbyło się w listopadzie 2022 roku w Hamburgu, udowodniło po raz kolejny, że rozwiązanie ERP Business Central i ekosystem partnerów, są w doskonałej formie. Microsoft wykonuje kolejny duży krok w kierunku osiągnięcia swojego głównego celu: stworzenia najlepszego na świecie systemu ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Rośnie liczba rozszerzeń Business Central

Dawniej przy wielu wdrożeniach systemów ERP pojawiały się problemy na etapie personalizacji. Często prowadziło to do paraliżu organizacji, utrzymywało przestarzałe procesy i uniemożliwiało czerpanie korzyści z dostępnych innowacji. Przedstawiając Business Central, Microsoft wprowadził radykalną zmianę i przełączył się na „model IKEA”. Skupiona na przewagach standaryzacji, firma ogłosiła podczas konferencji, że w sklepie z aplikacjami, znanym jako AppSource, dostępne są już 3 tysiące standardowych rozwiązań („rozszerzeń”). To wzrost o 67% względem roku 2021. Tym samym Business Central posiada więcej dostępnych rozwiązań w AppSource niż jakikolwiek inny produkt Microsoftu.

Coraz więcej partnerów Microsoft

Ponadto firma ogłosiła duży wzrost liczby organizacji partnerskich, które sprzedają, wdrażają i wspierają Business Central. Aktualnie to ponad 4 tysiące niezależnych firm, działających niemal w każdym kraju na całym świecie. Dla użytkowników Business Central oznacza to szeroki dostęp do serwisu, wsparcia i wybranych rozwiązań.

Nastawienie na lokalne działania

Microsoft niezmiennie inwestuje w lokalne dopasowanie Business Central. Oznacza to, że system jest dostępny w wersjach zaadaptowanych do specyficznych wymagań poszczególnych krajów. Mówimy tu nie tylko o języku czy walucie, ale także lokalnych zasadach księgowych i prawie podatkowym. Firma z dumą ogłosiła, że liczba krajów posiadających lokalne wersje Business Central wzrosła w ciągu roku o 46% - z 69 do 101. To także o 220% więcej niż w przypadku Dynamics NAV w wersji on-premise. Wszystkie te wersje razem pokrywają ponad 80% światowego produktu krajowego brutto.

Najszybciej rozwijający się system ERP na świecie

To wszystko przekłada się na wzrost liczby organizacji, które zaufały Dynamics 365 w zakresie niezliczonych drobnych codziennych decyzji, ale także w określaniu strategicznego kierunku działań. Wielu klientów używa Business Central również jako fundamentu dla procesów transformacji cyfrowej. Microsoft ogłosił ogromny, 60-procentowy wzrost liczby klientów, co przekłada się na 32 tysiące użytkowników i czyni Business Central najszybciej rozwijającym się systemem ERP na świecie.

Ciekawi Cię, jak Business Central może wpłynąć na Twoją firmę? Sprawdź możliwości systemu i przekonaj się, dlaczego warto go wdrożyć: https://nav24.pl/business-central