Zespół doradców biznesowych Forbes przygotowuje rankingi i dostarcza informacji zachowując pełną dziennikarską niezależność. Szukając najlepszego chmurowego rozwiązania ERP dla sektora MŚP, Forbes uwzględnił 16 wiodących dostawców. Oceniono ich w pięciu kluczowych kategoriach, uwzględniając 25 różnych parametrów, między innymi przejrzystość wyceny czy wsparcie posprzedażowe.

W ogólnym rozrachunku Microsoft Dynamics 365 Business Central okazał się najlepszym rozwiązaniem ERP z najwyższą oceną 5 gwiazdek. W tyle pozostały takie rozwiązania, jak SAP Business One, Acumatica czy Syspro.

Jak wybrać najlepszy system ERP?

Firmy potrzebują niezawodnego i efektywnego systemu klasy ERP, by optymalizować procesy i zwiększać produktywność w dzisiejszym, niezwykle dynamicznym środowisku biznesowym. Przy takiej ilości dostępnych na rynku rozwiązań określenie, który będzie najlepszy dla Twojej firmy może być trudne.

Microsoft Dynamics 365 Business jest opartym na chmurze systemem ERP stworzonym, by wspierać małe i średnie firmy w zarządzaniu finansami,  procesami, sprzedażą i obsługą klienta. Zawiera między innymi moduły do zarządzania środkami finansowymi, magazynem, produkcją, projektami i sprzedażą.

Sukces Microsoft Dynamics 365 Business Central w prestiżowym rankingu

W oparciu o te możliwości, Forbes postrzega Business Central jako „niezawodny system ERP, który pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom zorganizować sprzedaż, serwis, procesy i kwestie finansowe w celu osiągnięcia lepszych wyników w krótszym czasie. Pozwala biznesom zredukować koszty i zwiększyć wydajność. System został zaprojektowany z myślą o napędzaniu transformacji biznesowej.”

Główne czynniki, dla których Forbes wybrał Business Central jako swój numer 1, to:

  • jest to kompletne rozwiązanie ERP dla MŚP;
  • przystępne plany cenowe;
  • integracja z innymi produktami Microsoft;
  • dostępność rozwiązań chmurowych i on-premise;
  • raporty i dashboardy tworzone w czasie rzeczywistym.

W podsumowaniu możemy przeczytać: „Microsoft Dynamics 365 Business Central to jedno z niewielu narzędzi ERP w chmurze, które jest wystarczająco solidne, aby stanowić opłacalne rozwiązanie dla rozwijającej się firmy i wystarczająco przystępne cenowo, aby pasowało do małych firm.”

Nie tylko Forbes docenił Business Central

Wybór odpowiedniego systemu ERP jest kluczowy dla sukcesu każdej organizacji. Skalowalność, możliwości indywidualnego dopasowania i nastawienie na łatwość obsługi czynią z Dynamics 365 Business Central doskonałe narzędzie dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej wiodąca światowa firma konsultingowa, Third Stage Consulting, również uznała Business Central za najlepszy system klasy ERP dla małych i średnich firm.

Jeśli zatem planujesz przeniesienie swojej organizacji do chmury lub chcesz wdrożyć system ERP od zera, zdecydowanie warto umieścić Dynamics 365 Business Central na liście!