Chcąc mieć i prowadzić własny biznes musimy poświęcić mu ogromną ilość czasu, pracy, a niejednokrotnie również pieniędzy. Jeżeli mamy swoją firmę i od dłuższego czasu utrzymujemy się na rynku oraz nadal się rozwijamy to możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Jednak, po pewnym czasie, każda firma dochodzi do tzw. punktu krytycznego. Jak sobie z nim poradzić? Poznaj 7 strategicznych działań, dzięki którym przeniesiesz swój biznes na wyższy poziom.

Ach te początki…

Kiedy po raz pierwszy zdecydowałeś się na założenie własnego biznesu, własnej firmy, to prawdopodobnie wykonałeś wcześniej wiele badań. Sprawdziłeś, czy jest zapotrzebowanie na oferowany przez ciebie produkt lub usługę, zorientowałeś się w zakresie jak najlepszej lokalizacji, dokonałeś przeglądu konkurencji oraz zrobiłeś solidny „rachunek za i przeciw”. Być może szukałeś pomocy u różnych doradców, czerpałeś informacje z książek, czasopism oraz innych, łatwo dostępnych źródeł. Zainwestowałeś bardzo dużo – pod względem pieniędzy, czasu, pracy – aby twoja firma miała solidne fundamenty i działała od podstaw.

Ci, którzy poradzili sobie oraz zbudowali dobrze prosperujące firmy, mogą śmiało powiedzieć, że odnieśli sukces. Jednak, po pewnym czasie, przedsiębiorstwa osiągają tzw. punkt krytyczny. Jest to moment, w którym narzędzia i systemy wspierające funkcjonowanie i rozwój organizacji zaczynają utrudniać dalsze działanie. Mówiąc krótko – nie nadążają, nie dają rady, nie są w stanie zapewnić dalszego wsparcia w skutek nieobsługiwania wielu procesów. (zobacz, jak NAV24 wspiera w rozwoju swoich Partnerów Biznesowych – CASE STUDIES).

Twój biznes na wyższym poziomie – 7 strategicznych działań

Twój biznes na wyższym poziomie – 7 strategicznych działań

Niezależnie od tego w jakiej branży działasz – poznaj 7 strategicznych działań, które pozwolą przenieść Twój biznes na wyższy poziom.

Uprość procesy biznesowe

Gdy najprostsze procesy, takie jak fakturowanie czy wykonanie zamknięcia na koniec miesiąca, zajmują pracownikom Twojej firmy godziny to należy zastanowić się nad wprowadzeniem automatyzacji dla maksymalnie wielu procesów. Zautomatyzuj powtarzalne zadania, usprawnij przepływ informacji oraz łańcuch dostaw. Dzięki temu, uzyskasz czas na ważniejsze sprawy.

Zmień sposób, w jaki pracujesz

Tradycyjne miejsce pracy nie jest już takie „tradycyjne” jak kiedyś – biznes nie zatrzymuje się, ponieważ jesteś w drodze lub pracujesz z domu. Twórz, udostępniaj i współpracuj z innymi z dowolnego miejsca dzięki chmurze. Dzięki temu, Twoi pracownicy będą mieli potrzebne pliki i dokumenty na wyciągnięcie ręki.

Skoncentruj się na tym, co najważniejsze

Nie ograniczaj się do swoich ostatnich wyników! Kształtuj przyszłość swojej firmy – analizuj dane oraz przekształcaj je w konkretne informacje. Pomoże to Tobie i Twoim pracownikom w podejmowaniu właściwych decyzji i działań oraz pozwoli być bardziej elastycznym i skoncentrowanym na kliencie.

Ustanów kontrolę wewnątrz organizacji

Jeżeli użytkownicy systemu w Twojej firmie mogą wprowadzać zmiany w zapisach księgowych czy akceptować zamówienia bez odpowiednich ścieżek akceptacji oraz przepływów pracy, to Twoja firma jest zagrożona. Przygotuj konkretne ścieżki zatwierdzania oraz zwiększ kontrolę, aby ograniczyć potencjalne ryzyko.

Zmniejsz koszty i złożoność zarządzania firmą

Ogranicz złożoność procesów związanych z zarządzaniem firmą oraz zmniejsz koszty poprzez zastosowanie zintegrowanych rozwiązań. Spraw, aby Twój firmowy system współgrał z aplikacjami do zarządzania kalendarzem czy pocztą e-mail, których używają Twoi pracownicy. Dodatkowo, będziesz miał pewność, że wszystkie narzędzia pochodzą z jednego, zaufanego źródła.

Planuj przyszłość

Nie odkładaj wzrostu i rozwoju swojej firmy tylko dlatego, że Twój system księgowy nie nadąża. Pokonuj ograniczenia, identyfikuj nowe szanse oraz bądź przygotowany  na przyszłość. Oferowane przez NAV24 rozwiązanie jest elastyczne, co pozwala na jego dostosowanie pod konkretne potrzeby i wymogi. A czy wybierzesz chmurę czy własny serwer – decyzja należy do Ciebie.

Minimalizuj ryzyko

Niech Twój biznes wejdzie na wyższy poziom bez zakłócania jego funkcjonowania. System ERP Microsoft Dynamics NAV, oferowany przez NAV24, jest szybki do wdrożenia, łatwy w użyciu i posiada ogromną moc i potencjał, aby wspierać rozwój Twojej firmy.

Microsoft Dynamics NAV – Twój krok do dalszego rozwoju

Prędzej czy później naszą firmę dopadnie tzw. „punkt krytyczny”. Nie popadajmy jednak w panikę i obróćmy tą sytuację w czynnik motywujący do podjęcia zmiany. Istnieje wiele działań, dzięki którym możemy rozwinąć nasz biznes i wznieś go na jeszcze wyższy poziom. Niemniej jednak, 7 strategicznych działań, które zostały przytoczone, można zaliczyć do działań strategicznych, które mogą zostać zastosowane przez przedstawicieli różnych branż. Jeżeli dotychczasowy system i narzędzia wspierające działanie firmy nie sprawdzają się z systemem klasy ERP – Microsoft Dynamics NAV.