« powrót do strony głównej

Zgodność, bezpieczeństwo i oszczędności dzięki Microsoft Azure

Autor: Klaudia / Data publikacji: 19.09.2018 / Data aktualizacji: 04.09.2019
[Głosów:3    Średnia:5/5]

Microsoft Azure to coś więcej niż platforma obliczeniowa do przetwarzania usług w chmurze – jest to centrum danych klasy korporacyjnej. Rozwiązanie pozwala na zapewnienie większej kontroli nad mocą obliczeniową, skalowalnością oraz dostarczaniem mocy obliczeniowej w przypadku spodziewanych bądź nieoczekiwanych impulsów transakcyjnych.

Zgodność

Dla wielu szybko rozwijających się firm, Microsoft Azure stanowi idealną alternatywę dla kosztów oraz czasu związanego z instalacją i wdrożeniem danego narzędzia. Platforma została zaprojektowana specjalnie do integracji z szeregiem zasobów IT zarówno tych lokalnych, jak i w chmurze. Model hybrydowy zapewnia integrację infrastruktury, aplikacji i tożsamości.

Nawet jeśli infrastruktura obejmuje różnego rodzaju oprogramowanie, bazy danych i zestawy narzędzi od różnych dostawców – wszystko to może zostać uruchomione w chmurze obliczeniowej przy użyciu różnych języków, np. Java, .NET, PHP lub Python.

Bezpieczeństwo

Platforma Azure jest wspierana przez najlepsze strategie ochrony prywatności Microsoft, programy zgodności i środki bezpieczeństwa. Dzięki przejrzystym i sprawdzonym procedurom, umowie SLA na poziomie 99,9% oraz szyfrowaniu, Azure wyznacza branżowe standardy bezpieczeństwa.

Microsoft Azure zabezpiecza informacje biznesowe, aby jak najlepiej zapobiegać atakom typu ransomware. Dane są archiwizowane w trzech zaszyfrowanych kopiach w trzech różnych lokalizacjach. W przypadku, gdy dane są rozproszone w lokalnym środowisku – użytkownicy wciąż mogą je przywrócić i kontynuować swoje działanie.

Ponadto, dane są przechowywane w przestrzeni chmurowej. Dzięki temu, Azure jest określany jako “elastyczny serwer” umożliwiający m.in. tworzenie kopii zapasowych, przechowywanie oraz przywracanie danych/ systemu po jakiejś awarii. Dodatkowo, dane i aplikacje są dostępne, nawet jeśli lokalne połączenia internetowe są niedostępne.

Oszczędności

Microsoft Azure pozwala na znaczące obniżenie kosztów w skutek płatności za faktyczne zużycie zasobów. Co więcej, wspomniane koszty można jeszcze bardziej obniżyć, łącząc oszczędności uzyskane z Azure Reserved Instances i wartości dodanej Azure Hybrid Benefit.

Obniżenie całkowitego kosztu posiadania poprzez połączenie Azure Reserved Instances i płatności „pay-as-you-go” pozwala lepiej zarządzać kosztami zarówno w przypadku przewidywalnych, jak i zmiennych obciążeń. Dodatkowo, Azure eliminuje różnorodne koszty związane z kwestiami aktualizacji, konserwacji, sprzętu i wielu innych.

W przeciwieństwie do innych dostawców usług chmurowych, Azure oferuje:

  • Brak zobowiązań
  • Konkurencyjne ceny
  • Opłaty tylko za faktyczne zużycie
  • Anulowanie w dowolnym momencie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat platformy Microsoft Azure – przeczytaj nasz wpis na blogu „Korzyści z wdrożenia Dynamics NAV na Azure“. Jeśli masz pytania lub Twoja firma jest gotowa i zdecydowana, aby skorzystać z możliwości Microsoft Azure, możesz skontaktować się z nami wypełniając formularz na https://nav24.pl/kontakt/ , via e-mail: kontakt@nav24.pl lub telefonicznie +48 33 333 94 24.

Zaufali nam

Partnerzy technologiczni