Ustawienia i konfiguracja Microsoft Dynamics NAV 2017 - NAV24
« powrót do strony głównej

Ustawienia i konfiguracja systemu Microsoft Dynamics NAV 2017

Autor: Klaudia Wilusz / Data publikacji: 25.08.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021
Najnowsza wersja oprogramowania Microsoft Dynamics NAV daje możliwość korzystania z kreatora, który pozwala wyeliminować zbędne czynności oraz zredukować interakcje z klientami. Bezpośrednio przekłada się to na usprawniony import danych oraz uproszczoną konfigurację.


Konfiguracja systemu Dynamics NAV 2017

Scenariusze konfiguracji zapewniają zdecydowanie prostsze i szybsze definiowanie ustawień w poszczególnych obszarach. W tym przypadku ustawienia polegają na zredukowaniu interakcji użytkownika w momencie korzystania z aplikacji, używaniu predefiniowanych zestawów danych przy konfiguracji głównych funkcji, a także na zastosowaniu nowego kreatora ustawień firmy.


Zupełnie nowa funkcjonalność CRM

Kreator z 2017 roku, przy konfiguracji łącza pomiędzy rekordami Microsoft Dynamics CRM i Microsoft Dynamics NAV 2017, automatycznie instaluje rozwiązanie NAV Integration Solution w systemie CRM. Łącze między rekordami grup cenowych użytkownika Microsoft Dynamics NAV i cennikiem w Microsoft Dynamics CRM umożliwia pracę z cenami w różnych walutach.


Przepływy pieniężne

Nowa wersja Microsoft Dynamics NAV daje możliwość zrozumienia oraz prognozowania wahań przepływów pieniężnych, a co za tym idzie – pozwala ustalić optymalną marżę i pozyskać maksymalne zyski. Dzięki kreatorowi można wykonać większość powierzonych zadań oraz korzystać z codziennych lub cotygodniowych automatycznych aktualizacji.


Konfiguracja danych raportowania

Wprowadzona w 2017 roku do systemu Microsoft Dynamics NAV funkcja konfiguracji danych raportowania pozwala użytkownikom oprogramowania, nawet tym, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy z zakresu SQL, tworzyć transparentne zestawy danych. W ramach kreatora istniejące strony listy oraz kwerendy mogą być wykorzystywane jako źródła danych, użytkownicy mogą wybierać z tych źródeł pola, które mają być użyte w zestawach danych oraz mogą definiować filtry danych. “Na plus” jest również fakt, że do tworzenia zestawu danych nie jest wymagana znajomość SQL.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni