« powrót do strony głównej

Ustawienia i konfiguracja systemu Microsoft Dynamics NAV 2017

Autor: Klaudia / Data publikacji: 25.08.2017 / Data aktualizacji: 09.03.2020
[Głosów:0    Średnia:0/5]
Najnowsza wersja oprogramowania Microsoft Dynamics NAV daje możliwość korzystania z kreatora, który pozwala wyeliminować zbędne czynności oraz zredukować interakcje z klientami. Bezpośrednio przekłada się to na usprawniony import danych oraz uproszczoną konfigurację.


Konfiguracja systemu Dynamics NAV 2017

Scenariusze konfiguracji zapewniają zdecydowanie prostsze i szybsze definiowanie ustawień w poszczególnych obszarach. W tym przypadku ustawienia polegają na zredukowaniu interakcji użytkownika w momencie korzystania z aplikacji, używaniu predefiniowanych zestawów danych przy konfiguracji głównych funkcji, a także na zastosowaniu nowego kreatora ustawień firmy.


Zupełnie nowa funkcjonalność CRM

Kreator z 2017 roku, przy konfiguracji łącza pomiędzy rekordami Microsoft Dynamics CRM i Microsoft Dynamics NAV 2017, automatycznie instaluje rozwiązanie NAV Integration Solution w systemie CRM. Łącze między rekordami grup cenowych użytkownika Microsoft Dynamics NAV i cennikiem w Microsoft Dynamics CRM umożliwia pracę z cenami w różnych walutach.


Przepływy pieniężne

Nowa wersja Microsoft Dynamics NAV daje możliwość zrozumienia oraz prognozowania wahań przepływów pieniężnych, a co za tym idzie – pozwala ustalić optymalną marżę i pozyskać maksymalne zyski. Dzięki kreatorowi można wykonać większość powierzonych zadań oraz korzystać z codziennych lub cotygodniowych automatycznych aktualizacji.


Konfiguracja danych raportowania

Wprowadzona w 2017 roku do systemu Microsoft Dynamics NAV funkcja konfiguracji danych raportowania pozwala użytkownikom oprogramowania, nawet tym, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy z zakresu SQL, tworzyć transparentne zestawy danych. W ramach kreatora istniejące strony listy oraz kwerendy mogą być wykorzystywane jako źródła danych, użytkownicy mogą wybierać z tych źródeł pola, które mają być użyte w zestawach danych oraz mogą definiować filtry danych. “Na plus” jest również fakt, że do tworzenia zestawu danych nie jest wymagana znajomość SQL.

Zaufali nam

Partnerzy technologiczni

Microsoft
Tasklet
LS Retail
Netronic
Continia
MobileNAV
Anveo