Szybka prezentacja z Microsoft Sway - NAV24
« powrót do strony głównej

Szybka prezentacja z Microsoft Sway

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 17.11.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021
Co to jest Microsoft Sway?

Jeżeli jesteś fanem PowerPoint`a to na pewno słyszałeś o alternatywnym narzędziu oferowanym przez giganta z Redmond – Microsoft Sway. Aplikacja umożliwia łączenie tekstu i mediów w celu stworzenia prezentacji, czy osobistych opowieści, które możemy później udostępnić. Jest ona dostępna na komputery, tablety i smartfony, co pozwala użytkownikom na tworzenie prezentacji w dowolnym momencie. Wartym podkreślenia jest fakt, że interfejs jest w pełni responsywny, dzięki czemu dostosowuje się do danego rozmiaru wyświetlacza. Dodatkowo, nie musisz być użytkownikiem Office 365, aby korzystać ze narzędzia. Niemniej jednak, Sway, z którego korzystają subskrybenci usługi Office 365, posiada kilka funkcji „ekstra”.

Funkcje aplikacji

Interfejs aplikacji oparty jest o metodę WYSIWYG (What You See Is What You Get) i nie wymaga znajomości kodowania. Tworząc prezentację, użytkownik musi tylko dodać karty z odpowiednią zawartością, które może pogrupować w sekcje. Następnie, wystarczy skorzystać z przycisku „Remix!”, a aplikacja Sway sama stworzy projekt i dostosuje układ poszczególnych treści. Gotową prezentację możesz udostępnić określonym osobom, nadając im uprawnienia wyświetlania lub edycji. Istnieje również możliwość pobrania kodu i osadzenia stworzonego Sway`a na stronie internetowej, a nawet jego wydrukowanie.

Przydatną funkcją jest to, że wyszukiwanie zawartości do prezentacji możesz wykonać z poziomu aplikacji. Mogą to być obrazy, zdjęcia, filmy, inne Sway`e, a nawet wykresy z Power BI. Do ciekawszych możliwości należy zaliczyć m.in.:

– nagrywanie dźwięku – tworząc prezentację w aplikacji Sway istnieje możliwość nagrania i dodania głosowego komentarza do konkretnej karty;

– autoplay – funkcja ta pozwala na ułożenie slajdów w odpowiedniej kolejności oraz ich automatyczne odtwarzanie.

– praca na różnych platformach i urządzeniach – oprócz przeglądarki, aplikacja Sway jest dostępna na urządzenia mobilne z iOS i Windows – wystarczy tylko ją ściągnąć.

–  prosta i czytelna nawigacja – układ kafelków umożliwia łatwe poruszanie się między poszczególnymi prezentacjami i szablonami.

– eksport utworzonego Sway`a – swoją prezentację możesz wyeksportować do pliku .pdf lub .docx i otworzyć ją w programie Microsoft Word.

Sprawdź działanie aplikacji Microsoft Sway w praktyce – wypróbuj bezpłatną wersję Office 365. Kliknij TUTAJ

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni