Nowości w Microsoft Dynamics NAV 2018 - NAV24
« powrót do strony głównej

Nowości w Microsoft Dynamics NAV 2018

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 08.11.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021
Microsoft Dynamics NAV 2018

Premiera najnowszej odsłony systemu Microsoft Dynamics NAV – NAV 2018 – odbędzie się w grudniu bieżącego roku. Kolejna odsłona nie wnosi wielkich zmian, nie jest rewolucyjna, aczkolwiek stanowi pewnego rodzaju zakończenie epoki rozwiązań NAV. Wynika to ze zmiany nazewnictwa – po wersji NAV 2018, kolejne odsłony będą oferowane jako Dynamics 365. Co więcej, tak jak do tej pory – Microsoft Dynamics NAV 2018 będzie oferowany w modelu on-premise oraz subskrypcyjnym.

Dynamics 365 „Tenerife”

Równolegle z NAV 2018, inżynierowie Microsoft pracują nad stworzeniem innowacyjnego i kompleksowego rozwiązania wspierającego biznes. Będzie to produkt „ze stajni” Dynamics 365, a jego obecny kryptonim to „Tenerife”. Dynamics 365 „Tenerife” to połączenie funkcjonalności systemu ERP (takie same jak w NAV 2018), chmury, Office 365, LinkedIn i rozwiązań partnerskich. „Tenerife” będzie dostępny od przyszłego roku w wybranych krajach – nie znamy jeszcze premiery w Polsce.

Nowe funkcje i możliwości

Zmiany wprowadzone do Microsoft Dynamics NAV 2018 przez giganta z Redmond mają charakter kosmetyczny. Główny nacisk został położony w zakresie personalizacji oraz funkcjonalności, które mają na celu poprawę wygody pracy użytkowników. Oto kilka z nich:

Personalizacja środowiska pracyw kilku kliknięciach, użytkownik systemu może np. wyświetlić dane, które są związane z jego rolą. Wszystko to dzięki nowemu, wbudowanemu w NAV 2018, narzędziu.

Podgląd i wydruk raportówjest to nowa funkcja, która pozwala na wyświetlanie faktur, różnych zestawień oraz deklaracji podatkowych z poziomu Microsoft Dynamics NAV. Co istotne – plików nie trzeba będzie pobierać. Dodatkowo, wydruk raportu będzie możliwy bezpośrednio z przeglądarki.

Sprawozdania finansowe w Microsoft Excel – użytkownicy, którym zostały przypisane role Dyrektora handlowego lub Księgowego, mogą wybrać sprawozdania finansowe, które mają być dostępne w aplikacji Excel. Dzięki temu, będą mogli je wyświetlić w programie stacjonarnym lub aplikacji online poprzez wybranie odpowiedniego z listy rozwijanej w sekcji Raporty.

Zestawienia sprzedaży do UE, które przekraczają 9999 pozycji – dzięki tej funkcjonalności, NAV 2018 obsługuje teraz zgłoszenia zestawień sprzedaży do UE przekraczające 9999 pozycji.

REST API – ukłon w stronę programistów. Interfejs REST API ma za zadanie ułatwić im prace związane z integracją z Microsoft Dynamics NAV.

Synchronizacja CRM w tle.

Funkcjonalności dostępne na kontynencie amerykańskim:

Rozszerzenie Cerdian Payrollpo zainstalowaniu możliwy jest import plików z programu Cerdian HR/Payroll oraz Cerdian Powerpay.

Quickbooks Payroll File Import – tak jak w przypadku Cerdian Payroll – zainstalowane rozszerzenie pozwala na import plików transakcji płacowych w formacie Quickbook IIF.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni