Microsoft Teams – wielozadaniowa platforma komunikacyjna - NAV24
« powrót do strony głównej

Microsoft Teams – wielozadaniowa platforma komunikacyjna

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 01.08.2017 / Data aktualizacji: 13.01.2022

Office 365 oferuje kilka narzędzi, które mają na celu usprawnić współpracę zespołową oraz komunikację w firmie. Jednym z nich jest Microsoft Teams – obszar roboczy, bazujący na czacie (grupowy oraz prywatny). Według Satya Nadella, CEO Microsoft, aplikacja Microsoft Teams ma pomagać pracownikom pracować wydajniej, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Co więcej, narzędzie jest dostępne w ramach usługi Office 365, a konkretnie w planach Business Essentials, Business Premium, E1, E3 i E5.

Integrator wielu aplikacji w MS Teams

Nieodzowną cechą aplikacji jest jej ścisła integracja z całym ekosystemem Office 365. Celem aplikacji Microsoft Teams jest bycie pośrednikiem między członkami zespołu, ich plikami, zadaniami oraz projektami. Tworząc nowy zespół od razu powstaje nowa witryna w aplikacji Sharepoint, a zaplanowane spotkania trafiają do kalendarza Outlook. Dzięki takim udogodnieniom nie musimy przeklikiwać się pomiędzy poszczególnymi narzędziami, praca będzie wydajniejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto, do aplikacji możemy „podpinać” inne rozwiązania, co pozwala na obsługiwanie ich z poziomu MS Teams, np. Microsoft Planner, raporty z PowerBI, czy często odwiedzaną witrynę internetową. 

Nie tylko rozmowy tekstowe

Microsoft Teams - widok

Prosty interfejs aplikacji powinien przypaść większości do gustu. Uruchamiając program pojawia się nam pięć zakładek. W pierwszej przedstawiona jest aktywność na kanałach poszczególnych zespołów. W „Czacie” odnajdziemy ostatnio prowadzone konwersacje oraz te, które oznaczyliśmy jako ulubione. Zakładka „Zespoły” przedstawia zespoły i kanały, do których należymy lub które stworzyliśmy. W „Spotkaniach” mamy podgląd do wydarzeń i terminów, które były utworzone zarówno z poziomu Microsoft Teams jak i Outlook, a w zakładce „Pliki” mamy dostęp do danych z naszego OneDrive`a oraz znajdują się tam przesłane dokumenty zespołów. Narzędzie pozwala na stosowanie wzmianek, umożliwia lajkowanie postów oraz zapisanie danych wiadomości, dzięki czemu można je przeczytać później. Rozmowy tekstowe dają możliwość stosowania Emoji, Gifów, Memów i Naklejek, do których możemy zrobić własny podpis. Dodatkowo, Microsoft Teams wspiera rozmowy videorozmowy i videokonferencje. Przypomina to rozmowy video z Skype dla firm, aczkolwiek konwersację możemy prowadzić bez wychodzenia z aplikacji.

Bezpieczny obszar roboczy

Microsoft Teams

Microsoft Teams spaja ludzi, rozmowy, dokumenty i narzędzia, których potrzebuje zespół, w jedną całość. Wartym wspomnienia jest fakt, że rozwiązanie zostało stworzone od podstaw, w oparciu o bezpieczną chmurę Microsoft. Kluczowymi elementami Microsoft Teams są m.in.: czat prywatny i zespołowy, umożliwiający łatwe przełączanie się między kanałami, możliwość integracji oraz wbudowane aplikacje Office, zapewniające oszczędność czasu (brak konieczności przeklikiwania między poszczególnymi narzędziami), zaawansowane zabezpieczenia spełniające międzynarodowe normy.

Więcej o możliwościach aplikacji Microsoft Teams na naszym kanale Youtube.

Przekonaj się sam o tym jak Office 365 pomoże Ci usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni