« powrót do strony głównej

Microsoft Dynamics NAV i Office 365 – związek doskonały

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Integracja dwóch odrębnych od siebie rozwiązań informatycznych to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli dotyczy systemów chmurowych. Szczególnego zmartwienia dostawcom oprogramowania przysporzyć może kwestia bezpieczeństwa danych. Pomimo to, ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o integracji narzędzia MS Dynamics NAV i usługi Office 365. W związku z tym, warto przeanalizować najciekawsze i najbardziej przydatne obszary tego połączenia.

SharePoint i udostępnianie stron Dynamics NAV
Integracja systemu Microsoft Dynamics NAVOffice 365 daje możliwość udostępniania wybranej treści za pomocą portalu SharePoint. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza zespołom projektowym, gdyż pozwala skupić się na kluczowych elementach określonego projektu.

Power BI i dane dostarczane przez Dynamics NAV
Oprogramowanie NAV pozwala udostępniać dane za pomocą stron i zapytań przez Web serwis, a następnie odbierać je w programie Excel i wykorzystywać w celach analitycznych. Służą temu takie narzędzia jak: Power Query, Power Pivot, Power View oraz Power Map.

Outlook: wymiana kontaktów i zadań
Integracja Outlook`a z NAV umożliwia import kontaktów z jednego narzędzia do drugiego i tworzenie na ich podstawie kartotek w systemie. W systemie Dynamics NAV można z kolei tworzyć zadania i przypisywać je do konkretnych osób, aby po synchronizacji z Outlook`iem wyświetlały się w zakładce „zadania”.

OneNote i notatki w Microsoft Dynamics NAV
Ogromną zaletą połączenia NAV z Office 365 jest także możliwość dzielenia się ważnymi informacji pomiędzy użytkownikami. Przykładowo, przy powiązaniu określonych produktów, dodanie notatki dla konkretnego użytkownika MS Dynamics NAV sprawi, że będzie ona widoczna również w aplikacji OneNote. Dodatkowo, możliwe będzie udostępnienie jej wszystkim pozostałym użytkownikom, do których powinna ona dotrzeć.

Word i edycja szablonów raportów
Dość często wydruki (np. faktury) z systemów ERP cechują się mało atrakcyjnym wyglądem. Wprowadzenie jakichkolwiek zmian w tym zakresie jeszcze do niedawna wymagało zaangażowania doświadczonego programisty. Na szczęście, specjaliści z firmy Microsoft znaleźli doskonałe rozwiązanie tego problemu. Dzięki integracji kultowego programu Word (Office), wyposażonego w szereg różnego rodzaju stylów i szablonów, z systemem NAV od dziś każdy z nas może dowolnie zmienić projekt swojego raportu.

Zaufali nam

Partnerzy technologiczni

Microsoft
LS Retail
Netronic
Continia
Delmia
Anveo