System ERP w chmurze dla małych firm i start-upów - NAV24
« powrót do strony głównej

System ERP w chmurze dla małych firm i start-upów

Autor: Klaudia Wilusz / Data publikacji: 04.09.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

Czy system ERP może przynieść korzyść również dla małej firmy czy start-upu?

Nie wiedzieć czemu systemy klasy ERP postrzegane są jako zbyt kosztowne, aby mogły pozwolić sobie na nie małe firmy lub przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Jest to zdecydowanie błędne podejście, ponieważ właśnie jest to najlepszy moment, aby wdrożyć tego rodzaju system. Umożliwi on od początku sprawnie zarządzać przedsiębiorstwem i będzie skutecznie wspierał rozwój firmy. Całkiem niedawno, również na polskim rynku popularność zaczęły zyskiwać rozwiązania opierające się na infrastrukturze chmurowej. Stanowią one wydatek niższego rzędu, dlatego są świetnym narzędziem również dla małych firm i start-upów.

Nowoczesny system ERP w chmurze

Tego typu rozwiązaniem stworzonym przez Microsoft  jest system Microsoft Dynamics 365 Business Central, który jest następcą niezwykle popularnego systemu systemu ERP Microsoft Dynamics NAV. W modelu SaaS opiera się na bezpiecznej infrastrukturze chmurowej Microsoft. Dzięki tej konfiguracji powstał kompletny, a przy tym relatywnie niedrogi i łatwy we wdrożeniu pakiet oprogramowania. Gwarantuje on przewidywalność miesięcznego abonamentu, zdalny dostęp oraz niższy koszt utrzymania infrastruktury IT i samego oprogramowania. Warto zwrócić uwagę, że system dostępny jest nie tylko w chmurze, ale również tradycyjnie i hybrydowo, co daje możliwość wyboru. Ponadto Busienss Central  natywnie współpracuje z dobrze znanym pakietem biurowym Office 365, którego producentem jest również Microsoft, co w praktyce oznacza, że współpracuje z nim bez żadnych problemów.  

Cena wdrożenia systemu ERP

Bardzo często to cena wdrożenia oprogramowania decyduje o tym, czy dany system zostanie kupiony. Pociąga to bowiem za sobą konieczność inwestycji dużej sumy pieniędzy już na samym starcie. Wysoki koszt wynika zazwyczaj z zawiłości procesów funkcjonujących już w przedsiębiorstwie, dużej ilości danych oraz konieczności inwestycji we własną infrastrukturę serwerową. W przypadku Microsoft Dynamics 365 Busienss Central jest inaczej. W celu zmniejszenia kosztów początkowych, w ramach Busienss Central opracowano specjalistyczną metodę wdrożeniową, która przy ograniczonych kosztach zachowuje wysoką jakość i efektywność oprogramowania. Produkt ten powstał z myślą również o niewielkich organizacjach, które wchodzą w fazę dynamicznego rozwoju i potrzebują narzędzi, które skutecznie będą je w tym procesie wspierać.

Szybkie wdrożenie systemu ERP w małej firmie

Busienss Central to rozwiązanie stosunkowo szybkie i łatwe we wdrożeniu. Dzięki wsparciu NAV24, a także do specjalnej platformy e-learningowej Akademia NAV24. Platforma zawiera obszerny pakiet szkoleniowych materiałów video, które krok po kroku kierują użytkownika przez poszczególne funkcjonalności systemu tak, aby mógł samodzielnie dostosować system do potrzeb swojej organizacji. Możliwość samodzielnego wdrożenia i konfiguracji pozwala firmie na jeszcze lepszą optymalizację kosztów oprogramowania. W razie potrzeby, użytkownik w każdej chwili może zasięgnąć pomocy w dziale serwisu NAV24 lub zamówić dedykowane szkolenia z obsługi systemu. Po zamówieniu subskrypcji użytkownik otrzymuje dane dostępowe do systemu oraz co ważne może logować się również poświadczeniami z Office 365.

Niskie koszty utrzymania infrastruktury IT

Bardzo ważnym czynnikiem, który w sposób wyraźny wpływa na decyzję o wyborze rozwiązania chmurowego jest możliwość ograniczenia kosztów ponoszonych na rzecz utrzymania działu IT. W przypadku wyboru Business Central w modelu SaaS odpada większość problemów związanych z infrastrukturą IT na lokalnym serwerze. Nie trzeba martwić się o spełnianie wymagań technicznych i kosztów utrzymania serwera, zapewnianie bezpieczeństwa oraz regularne wykonywanie kopii zapasowych. Większość zagadnień związanych z utrzymaniem systemu spoczywa na producencie, którym jest Microsoft. Niski próg wejścia oraz skalowalność i funkcjonalność systemu są wystarczającymi powodami, dla których małe firmy i start-upy powinny zainteresować się wdrożeniem systemu ERP u siebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości wdrożenia Dynamics 365 Business Central w swojej firmie lub chcesz skonsultować z nami ten temat – skontaktuj się z nami wypełniając formularz, mailowo: kontakt@nav24.pl lub telefonicznie po numerem +48 33 333 94 24.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni