Microsoft Dynamics 365 w najnowszej wersji 9.0 - NAV24
« powrót do strony głównej

Microsoft Dynamics 365 w najnowszej wersji 9.0

Autor: Klaudia Wilusz / Data publikacji: 12.11.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

Kilka dni temu Microsoft wypuścił na rynek zapowiadany od dłuższego czasu, dostępny dla wersji online systemu Dynamics 365 update 9.0. Z pewnością jesteście ciekawi, jak prezentują się wprowadzone zmiany, a także czy w sposób widoczny wpływają one na poprawę komfortu pracy użytkowników. Nie będziemy więc trzymać Was dłużej w niepewności. Najwyższa pora zdradzić małe co nieco!

 

Czego dotyczą zmiany?

Przede wszystkim wprowadzone zmiany w systemie Dynamics 365 są kosmetyczne, a zarazem funkcjonalne. Nie sposób więc ich przeoczyć. Formularze CRM są zdecydowanie bardziej przejrzyste i kolorowe. Oprogramowanie zyskało również nowe formanty kontrolek, dzięki czemu dane mogą być wizualizowane inaczej niż w formie zwykłego tekstu. Z kolei, Business Process Flow nie zasłania nam połowy formularza. Poza tym, system zyskał encje wirtualne, (do wyświetlania danych z innych systemów informatycznych), dodatkową kontrolkę (możliwość dodania listy wielokrotnego wyboru) oraz dostęp z poziomu interfejsu użytkownika do Flow (narzędzie pozwala na zbudowanie przepływów pomiędzy różnymi systemami).


Nawigacja

W wyniku najnowszej aktualizacji dostęp do ulubionych rekordów jest jeszcze szybszy, a informacje dostępne na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przypiąć pinezką do panelu nawigacyjnego najważniejszego klienta ostatnią szansę sprzedaży, którą procesujemy, bądź też najczęściej wykorzystywany widok kontaktów.

 

Sprawdź także czym różni się Dynamics 365 od Dynamics NAV >>


Business Process Flow

Za sprawą ujednoliconego interfejsu zmienia się wygląd Business Process Flow. Co prawda, przepływ procesów biznesowych wciąż widnieje ponad formularzem rekordu, jednak tylko w skróconej formie. Chcąc wyświetlać poszczególne kroki na każdym etapie procesu, można przypiąć BPF do prawej krawędzi ekranu lub wyświetlać doraźnie.


Nowe formanty

Wersja 9.0. umożliwia zawijanie etykiet pól oraz ułatwia edycję wartości w polach wyszukiwania. Pojawia się również zupełnie nowy typ pola, który pozwala tworzyć listy wielokrotnego wyboru, a także pakiet nowych formantów do kontrolek na formularzach. Wszystko to sprawia, że zbierane dane dotyczące klientów i kontaktów, można przedstawić w rozbudowanej formie wizualnej.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni