W niedawno zamkniętym roku fiskalnym 2023, produkty z linii Microsoft Dynamics wniosły 5,4 miliarda dolarów do ogólnego zysku firmy. Ten wynik pokazuje, że rodzina Dynamics rozwija się szybciej niż jakakolwiek inna z głównych linii produktowych. Dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników tych systemów ma to ogromne znaczenie.  

Stabilny rozwój i rentowność stanowią podwaliny do inwestycji w rozwój niezbędny, by nadążyć za obecnym zawrotnym tempem innowacji a nawet zyskać pozycję lidera, jak w przypadku działań Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji. 

Bardzo dobre wyniki Microsoft Dynamics 

Niedawno Microsoft przedstawił bardzo udane zamknięcie roku fiskalnego. Uwzględnia ono dalszy wzrost liczby aplikacji biznesowych w wynikach IV kwartału. Na szczególną uwagę zasługują przychody z chmury Dynamics 365, które rosną szybciej niż w przypadku szerszej linii produktów Dynamics. CEO Microsoftu Satya Nadella i CFO Amy Hood z entuzjazmem wypowiadali się o kontynuacji wdrażania rozwiązań AI i pojawieniu się nowych pozycji w ofercie, takich jak Teams Premium. Przedstawili także nowe szczegóły dotyczące wyników Microsoft Dynamics i Power Platform. Przychód z Dynamics wzrósł w ostatnim kwartale o 19%, napędzany głównie przez rozwiązania chmurowe, które zanotowały w czwartym kwartale wzrost o 26%. Liczba ta dwukrotnie przewyższa tempo wzrostu całkowitych przychodów Microsoftu. Firma prognozuje średni do wysokiego wzrost przychodów, napędzany ciągłym rozwojem chmury Dynamics 365. 

Rośnie liczba użytkowników AI i Power Platform 

W zeszłym roku finansowym Dynamics przekroczył 5 miliardów dolarów przychodów, a „nasze przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą klientów, usługami, finansami i łańcuchem dostaw przekroczyły miliard dolarów rocznej sprzedaży” – powiedziała analitykom Hood. Podzieliła się także detalami na temat wzrostu Power Platform. Jak dotąd, ponad 63 tysiące organizacji wykorzystało wspierane przez sztuczną inteligencję możliwości Power Platform. To wzrost o 75% względem poprzedniego kwartału. Jednocześnie liczba aktywnych miesięcznie użytkowników Power Platform wynosi 10 milionów – o 55% więcej niż w roku poprzednim. 

Dyrektor generalny Nadella podkreślił strategiczną rolę Dynamics 365 w ogólnej strategii Microsoft. Organizacje, które wybierają Dynamics 365 Business Central jako swój nowy system ERP, zazwyczaj są także nabywcami usług Dynamics 365 CRM, Microsoft 365, Power platform i Azure. Przychody pośrednie i wpływ Dynamics 365 na decyzje zakupowe są zatem jeszcze większe.