Przenoszenie papierowych dokumentów do systemu informatycznego nie należy do najprzyjemniejszych zadań: jest czasochłonne i bardzo łatwo o błąd. Z pomocą przychodzą narzędzia do optycznego rozpoznawania znaków, takie jak SaldeoSMART. Przyjrzyjmy się bliżej jego działaniu.

Ręczne wprowadzanie dokumentów – czy ma jakieś zalety?

Spójrzmy na proces wprowadzania papierowych faktur w firmie do systemu informatycznego, np. Microsoft Dynamics 365 Business Central. Najpierw faktury trzeba podzielić na kosztowe i sprzedażowe, a następnie na każdej z nich przybić pieczątkę. W dalszym kroku wprowadzamy fakturę do rejestru, a na koniec wprowadzamy rozliczenie z kontrahentem. Ten proces jest nieefektywny, zwłaszcza jeśli mamy do wprowadzenia znaczną ilość faktur. Do tego ręczne przepisywanie niesie ze sobą ryzyko pomyłek i cały proces trzeba powtórzyć. Ciężko doszukać się plusów takiego rozwiązania.

Czym jest SaldeoSMART?

To narzędzie do tak zwanego optycznego rozpoznawania znaków (OCR). W dużym skrócie, odczytuje ono dane z dokumentów i automatycznie rejestruje je w systemie. Opisany powyżej proces wprowadzania faktury przy użyciu OCR jest znacznie szybszy i łatwiejszy. Fakturę możemy wysłać w formie skanu, załącznika w mailu lub zdjęcia. System odczytuje zawarte na niej dane, dzięki czemu możemy łatwo podzielić faktury kosztowe i sprzedażowe i w zasadzie jednym kliknięciem zapisać je w systemie. Takie działanie jest dużo szybsze niż ręczne wprowadzanie danych, co przekłada się również na zwiększenie efektywności pracowników i oszczędność pieniędzy. Dzięki wysokiej skuteczności odczytywania znaków, ryzyko popełnienia błędu jest w zasadzie ograniczone do zera.

integracja microsoft dynamics 365 business central i saldeo

Korzyści płynące z integracji Microsoft Dynamics 365 Business Central i SaldeoSMART

Połączenie SaldeoSMART z nowoczesnym systemem ERP, takim jak Microsoft Dynamics 365 Business Central, niesie ze sobą sporo korzyści. Warto wymienić chociażby:

  • Wspólną kartotekę dostawców, która pozwala weryfikować kontrahentów w serwisach rządowych, a także weryfikować limity handlowe i rozrachunki.
  • Opisanie wymiarami faktur zakupu: dzięki gotowym mechanizmom przenoszenia i synchronizacji wymiarów faktura może zostać oznaczona wymiarami prosto z Business Central.
  • Możliwość budowania własnych, definiowanych obiegów dokumentów.

Wszystkie zalety i możliwości, jakie daje SaldeoSMART w połączeniu z Microsoft Dynamics 365 Business Central omówiliśmy szczegółowo w webinarze. Nagranie jest dostępne zupełnie za darmo – wystarczy, że zarejestrujesz się poprzez formularz na stronie https://nav24.pl/nav-education. Znajdziesz tam także informacje o pozostałych prowadzonych przez nas webinarach!