Pulpit Finansowy Managera - raport Power BI - NAV24
« powrót do strony głównej

Pulpit Finansowy Managera – raport Power BI

Autor: Damian Świńczyk / Data publikacji: 27.07.2021 / Data aktualizacji: 21.01.2022

Aktualny i czytelny obraz sytuacji finansowej jest niezbędny do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Nasi specjaliści od analizy danych przygotowali raport w Power BI, który pozwala na bieżąco śledzić kondycję finansową firmy. Źródłem danych raportu są informacje z systemu ERP Microsoft Dynamics NAV / Business Central.

Raport NAV24 Pulpit Finansowy Managera – zaawansowany rachunek zysków i strat w Power BI

Raport NAV24 Pulpit Finansowy Managera jest odpowiedzią na liczne zapytania naszych Klientów. Oczekiwali oni raportu dającego szybki i wygodny dostęp do aktualnych informacji na temat kondycji finansowej firmy. Raport stanowi interaktywną wizualizację danych, pobieranych na podstawie zapisów na kontach systemu ERP. Jego rdzeniem jest ogólnie obowiązujący rachunek zysków i strat, który stanowi podstawowy składnik sprawozdania finansowego firmy.

Dzięki niemu możesz zrezygnować z ręcznego opracowywania raportów, które często w momencie analizy są już nieaktualne. Tym samym oszczędzisz sporo czasu przeznaczanego na rutynowe czynności. Będziesz mieć bieżące informacje nie tylko na temat ogólnego wyniku finansowego przedsiębiorstwa, ale również na temat efektywności jego poszczególnych elementów działalności

Pulpit Finansowy Managera może zawierać dane z lat poprzednich. Umożliwia szybką analizę porównawczą, jeśli do baz danych w Power BI dołączymy informacje o prognozach albo budżecie. Wygodna nawigacja pozwala na sprawne przełączenie się do konkretnego okresu np. kwartału albo roku. Możesz błyskawicznie drążyć dane i przechodzić np. od nazwy kategorii lub grupy kosztów, aż po numer konta, a nawet dojść do konkretnej faktury.

Raport przeznaczony jest zwłaszcza dla zarządu, managerów, księgowości oraz osób odpowiedzialnych za kontroling.

Jakie bazowe informacje zawarte są w standardowym raporcie Power BI?

Najważniejsze dane zawarte w Pulpicie Finansowym Managera to:

  • przychody i koszty;
  • koszty w podziale na koszty stałe i zmienne;
  • koszty w podziale na rodzaje np. koszty administracyjne, utrzymaniowe (m.in. wynagrodzenia w podziale na miesiące, materiały, paliwa).

To tylko podstawowe informacje, które mogą być poszerzone o dodatkowe dane. Nasi specjaliści w razie potrzeby, dostosują raport do specyficznych wymagań biznesowych Twojej firmy. 

Obejrzyj prezentację Pulpitu Finansowego Managera!Dlaczego warto wdrożyć ten raport?

Dzięki raportowi będziesz trzymać rękę na pulsie finansów swojej firmy. Otrzymasz narzędzie, za sprawą którego podejmowanie decyzji stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne. Kluczowe korzyści z wdrożenia raportu to:

 • bieżący monitoring rzeczywistej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa;
 • oszczędność czasu i pieniędzy (ręczne wykonanie rachunku w arkuszach może zająć nawet cały dzień);
 • przejrzystość i czytelność informacji – wiemy co kryje się za zapisami na kontach;
 • możliwość szybkiego “wklikania” się w szczegóły – rozwijanie do poziomu konta księgowego lub faktury;
 • automatyczne pobieranie informacji z systemu ERP Microsoft Dynamics NAV / Business Central;
 • wiarygodność – brak ryzyka pomyłki tzw. “czynnika ludzkiego” przy przygotowaniu danych;
 • identyfikacja głównych przyczyn strat finansowych lub produkcyjnych, dzięki czemu możemy szybko reagować;
 • śledzenie trendów, tego czy coś nie zaczyna działać na niekorzyść naszego przedsiębiorstwa lub czy nie brakuje kosztów w danym miesiącu, które mogą skumulować się w kolejnym.

Istnieje również możliwość dostosowania graficznego raportu do identyfikacji wizualnej organizacji.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni