Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 nie jest zadaniem łatwym. Dzięki rozbudowanej i szerokiej funkcjonalności może on przynieść wiele zmian w Twojej firm. Z drugiej strony łatwo można się zagubić w elastyczności tego oprogramowania. Istnieje zagrożenie, że nie uda się przekształcić technologii w udaną transformację.

Third Stage Consulting to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się we wszystkim, co związane z systemami ERP. Jej przedstawiciele przeanalizowali swoje doświadczenia związane z pomocą organizacjom w implementacji Dynamics 365. Zidentyfikowali kluczowe najlepsze praktyki, które mają przełożenie na sukces lub porażkę w transformacji. Bezstronnie i bez filtrów. Nieprzypadkowo większość tych lekcji dotyczy także organizacji korzystających z innych technologii niż Dynamics 365.

Zawsze warto uczyć się od organizacji, które już przeszły proces, który jest dopiero przed Tobą. Szczególnie w przypadku wdrożenia systemów krytycznych dla biznesu, takich jak rozwiązanie ERP. W końcu życie jest zbyt krótkie, żeby popełniać wszystkie błędy samemu, prawda? Oto trzy cenne obserwacje, które Third Stage Consulting zgromadziło, nadzorując wdrożenia Dynamics 365 na całym świecie. Wzbogacono je o praktyczne wskazówki, które sprawią, że Twój projekt zakończy się prawdziwym sukcesem.

Elastyczność Dynamics 365: dużo korzyści oraz zagrożenia

Dynamics 365 Business Central należy do bardziej elastycznych systemów ERP dostępnych na rynku. W dzisiejszym burzliwym świecie jest to przeważnie zaleta. Jednakże istnieje także jej ciemna strona. Ta elastyczność często prowadzi do (znacznie) większej niestandardowej konfiguracji niż jest to potrzebne. Innymi słowy, to, że można łatwo zmieniać oprogramowanie, nie oznacza, że zawsze powinno się to robić. Niestandardowe dostosowania i modyfikacje powinny być wprowadzane tylko w celu zachowania  unikalnych cech konkurencyjnych. Chęć ciągłego modyfikowania systemu i dostosowywania go do organizacji (a nie na odwrót) prowadzi donikąd.

Nie daj się zwieść znajomemu wyglądowi Microsoft

Podczas oglądania demonstracji Dynamics 365 lub eksplorowania systemu można odnieść wrażenie, że oczywiste jest korzystanie z produktu Microsoft. Wygląda i działa jak system oparty na Windowsie. Prowadzi to do przekonania, że produkt ten jest stosunkowo łatwy do nauki. W rezultacie możesz zbagatelizować wysiłki potrzebne do efektywnego zarządzania zmianami w organizacji, szkolenia użytkowników końcowych i komunikacji. Nie wpadaj w tę pułapkę. Oczywiście intuicyjność obsługi jest jedną z zalet Dynamics 365 Business Central, jednak aby w pełni wykorzystać potencjał systemu, trzeba go dobrze poznać.

"Postmodernistyczne" rozwiązanie ERP wymaga większej zaawansowanej wiedzy IT

Oprócz zapewnienia elastyczności, otwarta architektura Dynamics 365 ułatwia jego integrację z innymi systemami. Niektórzy wykorzystują Dynamics 365 jako centralny system back-office, integrując go z innymi najlepszymi aplikacjami typu CRM, HCM lub narzędziami Business Intelligence. Niektórzy nazywają to podejściem 'postmodernistycznym'. Może to być dobre rozwiązanie, ale pamiętaj, że wymaga określonego poziomu zaawansowanej wiedzy IT i wsparcia wewnętrznego.

Naszym celem jako partnera Microsoft nie jest tylko sprzedawanie licencji na oprogramowanie, ale dostarczenie projektu udanego z punktu widzenia obu stron. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy dalej usprawnić Twoje procesy i Twoją organizację dzięki naszemu rozwiązaniu Dynamics 365? Skontaktuj się i zamów bezpłatną konsultację!