Który plan Office 365 dla firm wybrać? - NAV24
« powrót do strony głównej

Który plan Office 365 dla firm wybrać?

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 17.07.2017 / Data aktualizacji: 13.01.2022

Office 365 dla firm to usługa subskrypcyjna umożliwiająca zdecydowanie lepszą i wydajniejszą pracę. Główną jej zaletą jest szereg oferowanych rozwiązań chmurowych, które świetnie współpracują z dobrze znanymi aplikacjami pakietu Office jak Word, Excel, OneNote czy PowerPoint. Niezależnie od tego gdzie jesteś i z jakiego urządzenia korzystasz – jeżeli posiadasz dostęp do Internetu to tak jakbyś pracował w swoim biurze.

W ramach wspomnianej usługi, Microsoft przewidział trzy plany Office 365 dla firm: Business Essentials, Business oraz Business Premium.

Business Essentials

Najtańszym i zarazem najbardziej podstawowym z dostępnych planów jest Business Essentials. Plan ten jest dedykowany odbiorcom, którzy posiadają już zainstalowany lokalnie (na swoim komputerze) pakiet Office 2013 lub 2016 (wersje 2007 oraz 2010 mogą współdziałać z usługą Office 365 z ograniczoną funkcjonalnością), ponieważ plan Business Essentials sam w sobie nie posiada aplikacji pakietu Office, tj. Word`a, Excel`a, czy OneNote`a. Może on stanowić pewnego rodzaju „nakładkę” dla posiadanych aplikacji, która wzbogaci je o rozwiązania chmurowe: firmowy intranet Sharepoint, dysk wirtualny – OneDrive dla firm, Exchange – pocztę klasy biznes, firmowy portal społecznościowy Yammer oraz Microsoft Teams.

Business

Kolejnym planem w Office 365 dla firm jest Business. Charakteryzuje się on tym, że posiada szereg znanych aplikacji pakietu Office, które, w ramach 1 licencji, można zainstalować na 15 urządzeniach, tj. 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach. Z rozwiązań chmurowych, mamy tutaj do dyspozycji OneDrive dla firm o pojemności 1 TB.

Business Premium

Business Premium to najbardziej rozbudowany plan dostępny w usłudze Office 365 dla firm, który można określić jako połączenie dwóch powyższych. Oprócz pełnego pakietu Office, który w ramach 1 licencji można zainstalować na 15 urządzeniach, znajdziemy tutaj liczne rozwiązania chmurowe (te same, które są dostępne w planie Business Essentials). Rozwiązanie Business Premium to usługa kompletna i korzystnie skalkulowana, gdyż jest niewiele droższa od planu Business, a wzbogacona o wiele więcej aplikacji. Trzy dostępne plany usługi Office 365 pozwalają przedsiębiorcy na dokonanie wyboru najbardziej odpowiadającego jego potrzebom. Wszystkie licencje planów są przeznaczone do użytku komercyjnego, a między sobą różnią się funkcjonalnością. Dla tych, którzy posiadają już pakiet Office, czy to 2013 czy 2016, idealnym rozwiązaniem jest plan podstawowy, czyli Business Essentials. Firmy, które nie mają potrzeb w zakresie rozwiązań chmurowych i zależy im głównie na pakiecie biurowym powinni się zdecydować na plan Business. Mimo to, Microsoft udostępnia im dysk wirtualny – OneDrive dla firm – którego mogą użyć do zabezpieczania danych. Przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać w pełni ze wszystkich rozwiązań oferowanych przez Office 365, mają jeden wybór – Business Premium.

Porównanie planów Office 365 znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy do przetestowania możliwości pakietu Office 365, w ramach bezpłatnej miesięcznej subskrypcji. Poniżej prezentujemy krótki film instruktażowy: Więcej na temat funkcjonalności pakietu Office 365 na naszym kanale Youtube.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni