microsoft azure - co to jest

 

Microsoft Azure - chmura obliczeniowa dla firm

Zwiększ wydajność procesów w swojej firmie bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów kapitałowych. Microsoft Azure to elastyczna i bezpieczna platforma chmurowa pozwalająca na przechowywanie wszelkich danych, aplikacji i programów, których na co dzień używa Twoja firma. To zaawansowana platforma chmurowa, który dzięki stałemu rozwojowi wspieraja organizacje w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. MS Azure jest jedną z najczęściej wybieranych na rynku usług chmur obliczeniowych i magazynów danych.

Co to jest
Microsoft Azure?

Microsoft Azure to otwarta platforma chmurowa, której infrastruktura pozwala na sprawne tworzenie, wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami w ramach sieci centrów danych Microsoft. Chmura obliczeniowa Azure oferuje szeroki wachlarz usług, dzięki czemu dostarcza wszelkie elementy umożliwiające tworzenie, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami bez konieczności inwestycji we własne serwery. Liczne procedury techniczne zapewniają pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych. Decyzja związana z przejściem na Azure to krok w kierunku cyfrowej transformacji Twojej firmy. Chmura Microsoft Azure zapewnia dużą elastyczność w konfiguracji i skalowaniu do potrzeb przedsiębiorstwa, jednocześnie ograniczając potrzeby związane z administrowaniem i utrzymaniem środowiska IT tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań IT. Kluczowe jest również bezpieczeństwo zapewniane przez zabezpieczenia gwarantowane przez centrum danych Microsoft, a także możliwość zautomatyzowanego tworzenia kopii zapasowych i sprawnego odzyskiwania danych w razie wystąpienia awarii. Azure zapewnia aż 99 lat przechowywania danych organizacji, przez co firma nie musi inwestować w dyski twarde. Koszty usługi dostosowane do faktycznie zużywanych przez przedsiębiorstwo zasobów.

 

 

Korzyści dla firmy z przetwarzania i składowania danych w chmurze Azure

Platforma chmurowa Azure obsługuje ogromną ilość komponentów – od systemu Windows po Linux, od oprogramowania SQL Server do Oracle, od C# do Java. Ponadto, Microsoft`owy model Cloud Computingu jest oferowany w najpopularniejszych obszarach, tj. IaaS (Infrastructure as a Service) oraz PaaS (Platform as a Service). Utrzymaniem Azure zajmuje się część Microsoft, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie centrów danych – Microsoft Global Fundation Services. Chmura Microsoftu należy do najbardziej zaawansowanych chmur obliczeniowych i bazodanowych, której wdrożenie do struktur organizacji jest w stanie kompleksowo odciążyć przedsiębiorstwo z konieczności inwestowania i utrzymywania własnej infrastruktury IT. Azure pozwala firmom zyskać możliwości korzystania z natywnych i skalowalnych usług chmurowych, w przypadku których to dostawca usługi bierze pełną odpowiedzialność za ich niezawodne funkcjonowanie i niezwykle wysoki stopień dostępności. Poza tym chmura Microsoft pozwala na tworzyć aplikacji webowych przy użyciu usług AppServices czy Azure Kubernetes Service. Jednocześnie Microsoft Azure zapewnia organizacjom liczne korzyści.

Zaufali nam

Partnerzy technologiczni