microsoft azure - co to jest

 

Microsoft Azure - chmura obliczeniowa dla firm

Zwiększ wydajność procesów w swojej firmie bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów kapitałowych. Microsoft Azure to elastyczna i bezpieczna chmura obliczeniowa (cloud computing) pozwalająca na przechowywanie wszelkich danych, aplikacji i programów, których na co dzień używa Twoja firma. To zaawansowana platforma chmurowa, który dzięki stałemu rozwojowi wspieraja organizacje w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. MS Azure jest jedną z najczęściej wybieranych na rynku usług chmur obliczeniowych i magazynów danych.

Co to jest
Microsoft Azure?

Microsoft Azure to otwarta platforma chmurowa, której infrastruktura pozwala na sprawne tworzenie, wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami w ramach sieci centrów danych Microsoft. Chmura obliczeniowa Azure oferuje szeroki wachlarz usług, dzięki czemu dostarcza wszelkie elementy umożliwiające tworzenie, wdrażanie i zarządzanie aplikacjami bez konieczności inwestycji we własne serwery. Liczne procedury techniczne zapewniają pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych. Decyzja związana z przejściem na Azure to krok w kierunku cyfrowej transformacji Twojej firmy. Chmura Microsoft Azure zapewnia dużą elastyczność w konfiguracji i skalowaniu do potrzeb przedsiębiorstwa, jednocześnie ograniczając konieczność administrowania i utrzymania środowiska IT tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań IT. Kluczowe jest również bezpieczeństwo zapewniane przez zabezpieczenia gwarantowane przez centrum danych Microsoft, a także możliwość zautomatyzowanego tworzenia kopii zapasowych i sprawnego odzyskiwania danych w razie wystąpienia awarii. Azure zapewnia aż 99 lat przechowywania danych organizacji, przez co firma nie musi inwestować w dyski twarde. Koszty usługi dostosowane są do faktycznie zużywanych przez przedsiębiorstwo zasobów.

 

 

Zapytaj o Microsoft Azure

 

 

Korzyści dla firmy z przetwarzania i składowania danych w chmurze Azure

Platforma chmurowa Azure obsługuje ogromną ilość komponentów – od systemu Windows po Linux, od oprogramowania SQL Server do Oracle, od C# do Java. Ponadto, Microsoftowy model Cloud Computingu jest oferowany w najpopularniejszych obszarach, tj. IaaS (Infrastructure as a Service) oraz PaaS (Platform as a Service). Utrzymaniem Azure zajmuje się część Microsoft, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie centrów danych – Microsoft Global Fundation Services. Chmura Microsoftu należy do najbardziej zaawansowanych chmur obliczeniowych i bazodanowych. Jej wdrożenie do struktur organizacji jest w stanie kompleksowo odciążyć przedsiębiorstwo z konieczności inwestowania i utrzymywania własnej infrastruktury IT. Azure pozwala firmom zyskać możliwości korzystania z natywnych i skalowalnych usług chmurowych, w przypadku których to dostawca usługi bierze pełną odpowiedzialność za ich niezawodne funkcjonowanie i niezwykle wysoki stopień dostępności. Poza tym chmura Microsoft pozwala na tworzenie aplikacji webowych przy użyciu usług AppServices czy Azure Kubernetes Service. Jednocześnie Microsoft Azure zapewnia organizacjom liczne korzyści.

Skontaktuj się z nami
  *pole wymagane

  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy błyskawicznie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni