Najnowsza wersja systemu Microsoft Dynamics NAV daje użytkownikom dostęp do aplikacji Cortana Intelligence, która, bazując na danych historycznych, dostarcza informacje dotyczące prognozowanej sprzedaży. Dzięki temu, zarządzanie zapasami magazynowymi jest dużo łatwiejsze, a reagowanie na potrzeby klientów zdecydowanie trafniejsze. Oprócz tego, dodatek Prognozy sprzedaży pozwala tworzyć zgłoszenia zapotrzebowania do dostawców. Prognozy generowane poprzez algorytmy uczenia maszynowego porównujące dane historyczne i dostarczające rzetelne wyniki są trafne i niemal bezbłędne. W efekcie, praca skupiona wokół prognozowania sprzedaży przebiega zdecydowanie sprawniej i umożliwia duże oszczędności czasowe.

Dynamics NAV, Cortana Intelligence oraz Time Series Library

Dzięki aplikacji Cortana Intelligence możliwa jest skrupulatna analiza przypuszczalnej sprzedaży, a także przewidywanych wydań magazynowych. Ponadto, programiści systemu Microsoft Dynamics NAV są w stanie opracować własną funkcjonalność, a to za sprawą biblioteki Time Series Library. W oparciu o technologię uczenia maszynowego będzie ona dostarczać partnerom i klientom rozwiązania krytycznych problemów, które wynikły w procesie szczegółowego przeszukiwania firmowych baz danych.

Korzyści wynikające z korzystania z aplikacji Cortana Intelligence

Wymienia się cztery główne korzyści płynące z użytkowania aplikacji Cortana Intelligence. Po pierwsze, w oparciu o dane historyczne możliwe jest przewidywanie potencjalnej sprzedaży, a tym samym efektywne zarządzanie firmą. Po drugie, aplikacja gwarantuje przejrzystość, ponieważ pozwala na analizę trafności prognoz i określanie stopnia ich szczegółowości. Oznacza to eliminację zbędnych informacja, a więc i oszczędność czasu. Po trzecie, Cortana Intelligence to pewność najlepszego wyboru (prognozy są najtrafniejsze, bowiem utworzone dzięki algorytmom uczenia maszynowego porównujących informacje i dostarczających wiarygodne wyniki). Po czwarte, rozszerzenie Prognozy sprzedaży i zapasów daje dostęp do zestawianie przewidywanych wydań zapasów na bazie bieżącego stanu zapasów magazynowych i prognoz sprzedaży.

Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość do czasu, aż Cortana Intelligence będzie obsługiwać polski język.