Aplikacja miesiąca: NAV24 Zarządzanie projektami - NAV24
« powrót do strony głównej

Aplikacja miesiąca: NAV24 Zarządzanie projektami

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 17.02.2022 / Data aktualizacji: 17.02.2022

Wiele firm na rynku działa w sposób projektowy. Nie zawsze jednak specyfika ich działalności wymaga zaawansowanych narzędzi IT. W takim przypadku idealne może okazać się proste rozwiązanie, które oparte jest o sprawdzoną technologię i umożliwia wprowadzenie drobnych zmian. Właśnie dla takich przedsiębiorstw powstała aplikacja NAV24 Zarządzanie Projektami.

Idea aplikacji NAV24 Zarządzanie projektami

NAV24 Zarządzanie projektami to dedykowana aplikacja stworzona w Power Apps, która działa i współpracuje z pozostałymi usługami ekosystemu Microsoft 365. Jest to odpowiedź dla firm, które już posiadają plan Microsoft 365 zawierający usługi w chmurze, ale narzędzie Planner jest dla nich niewystarczające do obsługi realizowanych projektów. Rozwiązanie pozwala na tworzenie projektów, określanie zadań i budżetu w jego ramach oraz ich przydzielanie pracownikom. Pracownicy widzą tylko swoje zadania – wraz z terminem realizacji, statusem oraz budżetem – na które mają możliwość rejestracji czasu pracy. Na jego podstawie Project Manager jest w stanie zweryfikować koszty poniesione na dane zadanie oraz cały projekt, jak również udzielić pracownikowi premii, jeśli ten zrealizował zadanie przed czasem. Wszystkie informacje są przechowywane w formie list SharePoint, do których możliwe jest zdefiniowanie konkretnych uprawnień.

NAV24 Zarzadzanie Projektami

Cele i korzyści rozwiązania

 • ewidencja realizowanych projektów dla klientów,
 • stały monitoring postępu prac,
 • możliwość weryfikacji rentowności danego projektu / zadania, jak również efektywności pracownika poprzez jego zarejestrowany czas na konkretne zadanie,
 • możliwość wypłacania premii w zależności od wykorzystanego budżetu na dane zadanie,
 • integracja z pozostałymi usługami chmurowymi Microsoft 365,
 • zapisywanie klientów i kontaktów do ponownego zastosowania przy tworzeniu nowych projektów.
NAV24 Zarzadzanie Projektami

Use case – scenariusz z życia

Zobaczmy, jak wygląda „scenariusz z życia” firmy korzystającej z aplikacji NAV24 Zarządzanie projektami:

 1. Pan Jan Kowalski – CEO w firmie Kowalski Sp. z o.o. – nawiązał współpracę z nowym klientem.
 2. Pan Jan uruchamia aplikację i tworzy nowy projekt, uzupełniając standardowe informacje, takie jak nazwa projektu, dane klienta oraz dane osoby kontaktowej klienta. Wprowadzone dane są zapisywane, aby w momencie realizacji innego projektu dla tego samego klienta można było go wybrać z listy.
 3. W kolejnym kroku pan Jan wybiera zadania z dostępnych (funkcjonalność szablonów zadań), jak również ma możliwość zdefiniowania niestandardowych. Od razu przydziela je do konkretnych pracowników, definiując jednocześnie terminy realizacji oraz budżety godzinowe.
 4. Po wszystkim – widzi podsumowanie projektu i zmienia statusy dla tych zadań, które muszą się rozpocząć i przechodzi do monitoringu postępu działań.
 5. W momencie przydzielenia zadań pan Michał – pracownik w Kowalski Sp. z o.o. – otrzymuje powiadomienie mailowe o nowym zadaniu wraz z jego szczegółami.
 6. Następnie, p. Michał przechodzi do aplikacji, gdzie widzi swoje wszystkie zadania. Wybiera konkretne, aby poznać szczegóły, a po realizacji rejestruje, ile godzin na nie przeznaczył.
 7. Pan Michał nie zdążył zrealizować zadania w jeden dzień, więc wchodzi w jego szczegóły następnego dnia, widzi, ile do tej pory czasu zarejestrował, realizuje zadanie i rejestruje czas ponownie. Jeśli przekroczy budżet otrzyma informację w postaci czerwonego znacznika. Gdy zrealizuje zadanie – przechodzi do następnego.
NAV24 Zarzadzanie Projektami

Zainteresowała Cię aplikacja i masz dodatkowe pytania? Chcesz ją nieco zmodyfikować pod wymagania swojej firmy? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat licencjonowania? A może masz własny pomysł na wykorzystanie Power Apps w swojej firmie? Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy i umów się na bezpłatną konsultację.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni