Chcesz sprzedać kilka produktów swojemu klientowi. Tworzysz dokument sprzedaży, uzupełniasz wiersze zapasami i wprowadzasz ilości żądane przez klienta. Następnie księgujesz dokument lub generujesz wydanie magazynowe. Potencjalnie w tym momencie mogą zdarzyć się dwie problematyczne sytuacje. Pierwszy przypadek jest jeszcze w miarę przyjazny: w systemie pojawia się błąd informujący, że ilość zapasów na stanie nie jest wystarczająca. Druga opcja jest znacznie gorsza: marnujesz czas pracownika magazynowego, aby ten wrócił z tą samą informacją – brak zapasu do realizacji zlecenia.
Tym sposobem tracisz czas, który można było spędzić na dobrej kawie. Błąd nie wskazuje, ile zapasu brakuje ani ile go jest, więc wszystko musisz sprawdzić samodzielnie. Coś trzeba z tym zrobić. Wchodzisz więc na listę zapasów, aby sprawdzić wartość w kolumnie Zapasy. Pierwszy zapas - stan jest wystarczający. Sprawdzasz drugi zapas… co to właściwie było? No i trzeba wrócić do dokumentu sprzedaży, by sprawdzić zamówienie. Ostatecznie okazuje się, że brakowało jednej śrubki, a kwadrans bezpowrotnie przepadł.
A mogło być inaczej…
Wystarczyłaby kolumna z informacją o aktualnym stanie magazynowym na dokumencie sprzedaży. Wtedy od razu byłoby widać, że chcemy sprzedać 100 sztuk zapasu, ale jego stan wynosi tylko 99 sztuk, co uniemożliwia realizację pełnego zamówienia. Jednak to tylko kolumna, na którą trzeba patrzeć i analizować. Łatwiej byłoby, gdyby dodatkowo wszystkie wiersze, którym kończy się stan, oznaczyć na żółto, a wiersze z zapasami z krytycznym lub zerowym stanem na czerwono?
A co, gdyby działać proaktywnie i eliminować ryzyko brakujących zapasów, zanim faktycznie wystąpią? Wystarczyłoby mieć jedno miejsce, gdzie można swobodnie przeglądać wszystkie zapasy i filtrować je według danej lokalizacji.
Może być inaczej!
Dzięki funkcjonalności Stanów magazynowych wszystko to jest możliwe. W dokumentach, gdzie wgląd w stan magazynowy jest kluczowy, widzimy kolumnę z aktualną ilością zapasów w magazynie. Dodatkowo, wiersze są oznaczane kolorami na podstawie ilości zapasów w danej lokalizacji, co ułatwia szybką identyfikację potencjalnych problemów.
Pozwala to na natychmiastowe wykrycie potencjalnych problemów w dokumencie i oszczędza czas, który tracisz na ręcznym sprawdzaniu stanów magazynowych. Dodatkowo, w funkcjonalności udostępniliśmy stronę, na której widoczne są wszystkie zapasy w firmie.
Strona ta pozwala łatwo określić, które zapasy zaczynają się kończyć, dlaczego tak się dziejeoraz pokazuje aktualną dostępność zapasów. Listę można przefiltrować według wybranych lokalizacji i zapasów, co znacząco ułatwia wgląd w to, gdzie znajdują się zapasy i co się z nimi dzieje.
Możesz korzystać ze Stanów magazynowych już dziś!
Funkcjonalność jest dostępna w naszym produkcie – Advanced Inventory. Produkt jest dostępny od ręki, a zamawiając go teraz, otrzymasz 20% rabatu. Wystarczy, że rozmawiając z nami, wspomnisz o tym artykule.
Jeśli zainteresowało Cię nasze rozwiązanie lub potrzebujesz pomocy w zakresie zarządzania stanami magazynowymi, skorzystaj z formularza poniżej i napisz do nas.
Advanced Inventory znajdziesz na AppSource oraz na naszej stronie.