Utrzymanie konkurencyjności w branży spożywczej wymaga nowoczesnych i elastycznych rozwiązań technologicznych. Przestarzałe systemy informatyczne, utrzymywane w infrastrukturze lokalnej, mogą hamować rozwój i niosą sporo zagrożeń. Zobaczmy, jakie jest ryzyko związane z lokalnymi systemami ERP i poznajmy sześć powodów, dla których warto przejść do chmury.

Zagrożenia ze strony przestarzałych lokalnych systemów

Pierwsze zagrożenie dotyczy niezwykle istotnej kwestii, a mianowicie bezpieczeństwa. Przestarzałe systemy biznesowe, które nie są już wspierane przez dostawców, stają się łatwym celem dla cyberprzestępców. Systemy utrzymywane lokalnie nie dają też możliwości tworzenia automatycznych kopii zapasowych i zapisywania pracy na bieżąco, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko utraty danych. Brak aktualizacji i wsparcia niesie też ryzyko niezgodności z aktualnymi wymogami natury prawnej czy księgowej. Co więcej, starsze systemy nie są rozwijane o nowe funkcje, co może uniemożliwić firmom sprostanie nowym wyzwaniom i wymaganiom rynku i ogranicza dostęp do nowych rozwiązań, takich jak sztuczna inteligencja. Ostatnie z zagrożeń, na które warto zwrócić uwagę, to wysokie koszty utrzymania własnej infrastruktury.

6 powodów, by przejść do chmury

W jaki sposób rozwiązania chmurowe wpływają na rozwój firmy i są w stanie zabezpieczyć Cię przed tymi zagrożeniami?

Oszczędności kosztów

Rozwiązania chmurowe są utrzymywane na serwerach dostawcy, więc Twoja firma nie ponosi kosztów instalacji i utrzymania takiego sprzętu na miejscu. Twoi specjaliści IT nie muszą poświęcać swojego czasu na obsługę sprzętu i mogą skupić się na innych zadaniach.

Automatyczne aktualizacje

Chmurowe systemy informatyczne są automatycznie aktualizowane przez dostawcę, co zapewnia dostęp do najnowszych funkcji i poprawek bezpieczeństwa. Te aktualizacje nie wymagają żadnej ingerencji - często możesz nawet nie zdawać sobie z nich sprawy.

Łatwy dostęp zdalny

Możliwość logowania się zdalnie na dowolnym urządzeniu z przeglądarką i połączeniem internetowym to jedna z cech charakterystycznych oprogramowania chmurowego. Jest to szczególnie istotne w dynamicznych branżach, wymagających dużej elastyczności.

Zwiększone bezpieczeństwo

Większość chmurowych systemów ERP dla branży spożywczej zawiera zaawansowane funkcje zabezpieczeń i monitorowanie zagrożeń po stronie dostawcy, aby chronić Twoją firmę i dane. System Dynamics 365 Business Central korzysta ze środków bezpieczeństwa Microsoftu, uchodzących za wiodące na rynku.

Ochrona danych

Podobnie jak w przypadku zabezpieczeń, możesz mieć pewność, że Twoje kopie zapasowe są zarządzane przez dostawcę rozwiązań chmurowych. Nawet w przypadku awarii, Twoje dane będą bezpieczne dzięki przechowywaniu na różnych serwerach w kilku lokalizacjach.

Pełna skalowalność

Chmurowe systemy ERP pozwalają na łatwe zwiększanie lub zmniejszanie liczby użytkowników i przestrzeni dyskowej w zależności od potrzeb firmy, co umożliwia elastyczne zarządzanie zasobami.

Rozwiązanie Aptean dla branży spożywczej

Aptean Food & Beverage to nowoczesne rozwiązanie chmurowe zaprojektowane specjalnie dla branży spożywczej. Oferuje unikalne funkcje opracowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, elastyczności oraz funkcjonalności. Aptean oferuje także kompleksowe rozwiązania, takie jak zarządzanie efektywnością urządzeń (OEE), zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), zarządzanie cyklem życia produktu (PLM) oraz optymalizacja tras.