N24 Manufacturing Report
Czy zbierasz informacje o tym, ile sztuk wyrobu udało się wyprodukować danego dnia Twoim pracownikom? Jesteś w stanie podać klientowi realny termin dostawy zamówionego towaru? Czy wiesz, ile kosztuje Cię wyprodukowanie konkretnego produktu? Posiadając, odpowiednie narzędzia uzyskasz kluczowe dane, które pomogą Ci zarządzać efektywniej produkcją.
Idea raportu produkcyjnego N24 Manufacturing Report
Raport produkcyjny dostarcza kompletnych informacji, przedstawionych w formie graficznej. Opiera się na danych z systemu ERP, Microsoft Dynamics 365 Business Central. Zbudowany jest w narzędziu Power BI, będącym aplikacją klasy Business Intelligence. Pozwala monitorować wydajność procesów produkcyjnych, konkretnych grup roboczych czy narzędzi. Pomaga w kontrolowaniu procesów na każdym etapie produkcji i eliminacji ewentualnych czynników ryzyka.
Przeznaczenie raportuRozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla kierowników produkcji i planistów produkcji. Raport pokazuje w przejrzysty, atrakcyjny wizualnie sposób potrzebne informacje m.in. ile zleceń jest opóźnionych, ile zostało zrealizowanych na czas, a ile zostało wykonanych przed czasem. Ciekawą opcją jest możliwość analizowania ilości wyprodukowanej w odniesieniu do czasu pracy maszyny lub innego zasobu produkcyjnego. Ponadto raport w czytelny sposób analizuje braki.
Kluczowe funkcje raportu produkcyjnego N24 Manufacturing Report
- Analiza zleceń produkcyjnych w czasie . Raport pozwala na bieżące śledzenie informacji o planowanych i zrealizowanych ilościach, z dokładnością do produktu oraz zlecenia produkcyjnego. Umożliwia to użytkownikowi obserwowanie i porównywanie postępu realizacji zlecenia, na podstawie ilości planowanej z już wyprodukowaną. Użytkownik może filtrować dane po statusie zlecenia, dacie czy według kategorii produktów.
- Analiza braków oraz analiza braków w czasie. Raport pozwala na analizę braków powstałych na poszczególnych etapach procesu produkcyjnego. Analiza braków w czasie pozwala na obserwowanie regresu w zakresie procentowego poziomu braków w danym okresie. Ta wartość pokazuje, jak firma radzi sobie z brakami. Przykładowo w lipcu 2021 roku procent braków w czasie był na poziomie 20%. Jednak już w lutym 2022 było to już tylko 4%.
- Analiza kosztów produkcji Koszty produkcji możesz analizować z poziomu zapasu i zleceń produkcyjnych. Na podstawie analizy kosztów w łatwy sposób możesz porównywać koszt normatywny z rzeczywistym kosztem, wynikającym z realnych danych. Odchylenia kosztu mogą być analizowane na 3 płaszczyznach: koszt materiałów, zdolności produkcyjnych i kosztu podwykonawców. Dzięki temu unikniesz sytuacji sprzedaży produktu poniżej kosztu wytworzenia.
- Wydajność maszyn Funkcja wspomaga w pracy zwłaszcza kierownika produkcji, który widzi, jaka konkretnie maszyna jest w danym momencie dostępna, a która jest mocno obciążona. Analizując pracę na danym gnieździe roboczym, może też zobaczyć, z jaką wydajnością pracuje dana maszyna. Umożliwia to mu to szybkie reagowanie i realizację zleceń w terminie, a nawet ich przyspieszenie.
Co jeszcze warto wiedzieć o raporcie N24 Manufacturing Report
Z raportem produkcyjnym zyskujesz dostęp do najbardziej aktualnych danych, dotyczących, tego, co dzieje się na produkcji. W większości przypadków są one wyrażone za pomocą tabel i wykresów, co w znaczny sposób przyspiesza interpretację. Możesz też zawężać wyszukiwanie informacji, używając określonych kryteriów i dostosować je tak, by znaleźć dokładnie to czego szukasz. Raport dostępny jest online, więc nawet jeżeli nie jesteś w firmie, możesz mieć bieżący wgląd w dane. Możesz go eksportować do pliku PDF, Power Point oraz Excel. Rozwiązanie jest łatwe w integracji, dzięki czemu możesz łączyć dane z wielu źródeł np. z Power Apps, Excela czy Sharepoint’a. Nie ma więc ryzyka błędu ludzkiego podczas wprowadzania danych, a informacje są zawsze aktualne.
Umów się na konsultację
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat raportu N24 Manufacturing Report lub po prostu interesuje Cię wycena? Napisz do nas!
Pokaż telefon...