Aplikacja do rejestracji czasu pracy w projektach - NAV24
« powrót do strony głównej

Aplikacja do rejestracji czasu pracy w projektach

Autor: Damian Świńczyk / Data publikacji: 14.01.2021 / Data aktualizacji: 03.11.2021

Rzetelne rozliczanie czasu pracy w projekcie stanowi jeden z istotnych czynników świadczących o rentowności i sukcesie danego projektu. Dla wielu firm z branży usługowej czy serwisowej, posiadanie wiarygodnych danych często stanowi nie lada wyzwanie. Bazując na wieloletniej współpracy z przedsiębiorstwami projektowymi, opracowaliśmy intuicyjną aplikację do rejestracji czasu pracy, która opiera się technologię Microsoft, a dokładniej rozwiązanie Microsoft Power Apps. 

Z tego artykułu dowiesz się:
– jakie są najczęściej spotykane problemy związane z rejestracją czasu pracy w projektach;
– jak aplikacja zbudowana w Power Apps może pomóc Twojej firmie w ich rozwiązaniu.

Rejestracja czasu pracy na projektach – częste problemy

W firmach usługowych i serwisowych podstawą do rozliczenia z klientami jest z reguły czas pracy. Dość często dane o przepracowanych godzinach rejestrowane są w notatnikach lub plikach, które zapisane są lokalnie na komputerach, przez co dostęp do nich jest ograniczony. Raporty o przepracowanych godzinach przesyłane są tygodniowo lub miesięcznie, co powoduje, że managerowie nie mają dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Ponadto, kierownicy projektów często są postawieni przed koniecznością “ręcznego” przenoszenia informacji o przepracowanych godzinach do systemu, z którego wystawiają faktury. Niejednokrotnie, muszą też poświęcić czas na zebranie tych danych, ponieważ są one zapisywane w różnych miejscach, bez jakiegokolwiek powiązania z konkretnym projektem. Odpowiedzią na te problemy jest aplikacja do rejestracji czasu pracy w projektach bazująca na jednym z komponentów Microsoft 365 – Power Apps.

5 najważniejszych korzyści z wdrożenia aplikacji NAV24 do rejestracji czasu pracy w projektach

Przygotowane rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw projektowych, usługowych i serwisowych, w których istnieje potrzeba rejestracji czasu pracy w projektach. Nie oznacza to jednak, że firmy o innym profilu działalności nie mogą skorzystać z aplikacji – jest ona modyfikowalna, a zatem możliwa do dostosowania pod konkretny scenariusz biznesowy. Dodatkowym atutem jest fakt, że oparta jest ona o technologię Microsoft. Dzięki temu, organizacja posiadająca subskrypcję Microsoft 365 lub system Dynamics 365 Business Central w modelu SaaS (Software as a Service) uzyskuje dodatkowe możliwości w zakresie integracji tych rozwiązań ze sobą.

Najważniejsze cechy oferowanej aplikacji do rejestracji czasu pracy i korzyści wynikające z jej wdrożenia kształtują się następująco:

1. Szybkie raportowanie przekroczeń budżetowych w danym projekcie – w momencie przekroczenia budżetu aplikacja od razu wyśle stosowne powiadomienie. 
2. Możliwość automatycznego przenoszenia informacji dotyczących przepracowanych godzinach do systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central lub innego rozwiązania. 
3. Standaryzacja i digitalizacja procesu rejestracji czasu pracy. 
4. Rejestrowanie wykonania zadań realizowanych dla klientów możliwe jest z dowolnego urządzenia (z systemem Android, iOS, Windows) i miejsca na Ziemi.
5. Eliminacja pomyłek wynikających z niewłaściwego lub niekompletnego wprowadzania danych.

Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze, dzięki czemu pracownicy nie tracą czasu na to jak mają rejestrować zadania, lecz mogą się skupić na swoich obowiązkach. Z drugiej strony – kierownicy widzą faktyczny czas spędzony na konkretnych zadaniach w danych projektach, co pozwala im na kontrolę rentowności prac i bardzo łatwe przygotowywanie rozliczeń. Dzięki aplikacji rejestracja czasu pracy jest prosta i szybka.  Wszystkie te czynniki bezpośrednio przekładają się na zaoszczędzony czas, a, jak wszyscy świetnie wiemy, “czas to pieniądz”.

Zobacz, jak działa aplikacja:
Jeśli zainteresowało Cię nasze rozwiązanie do rejestracji czasu pracy i masz dodatkowe pytania – chętnie na nie odpowiemy. Wystarczy, że umówisz się z nami na bezpłatną konsultację >> Aplikacja do rejestracji czasu pracy na projektach Nav24.

 

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni