Po jakie rozwiązania sięgnie branża AUTOMOTIVE w 2017? - NAV24
« powrót do strony głównej

Po jakie rozwiązania sięgnie branża AUTOMOTIVE w 2017?

Autor: Klaudia Wilusz / Data publikacji: 15.05.2017 / Data aktualizacji: 13.01.2022

Produkcja Automotive w Polsce to ok. 8 tys. firm, które zajmują się produkcją komponentów pod tę branżę.  Nie wiąże się to tylko z samym procesem produkcji, lecz przede wszystkim z jego pełną kontrolą.

Czym jest FPC?

FPC (Full Production Control) to kompleksowe narzędzie, wyposażone w Rejestrator Produkcji, które dostarcza w czasie rzeczywistym zebrane dane do Microsoft Dynamics NAV umożliwiając analizę wskaźników w Power Business Intelligence m.in.: OEE (dostępność x wydajność x jakość), brakowość, badanie precyzji dostaw, wyniki finansowe czy przychody wg klienta, co stanowi podstawę świadomego zarządzania procesami produkcji. Wiele zakładów odchodzi od manualnej formy zapisu i kalkulacji współczynników wydajnościowych na rzecz stosowania wyspecjalizowanych systemów informatycznych dla produkcji. Przetwarzanie sygnałów automatycznie pobieranych z procesu produkcyjnego na temat aktualnego stanu maszyn, wydajności ich pracy, przyczyn przestojów lub mikroprzestojów, wpływa na wiarygodność wyznaczania OEE oraz innych KPI.

Dzięki temu możliwe staje się monitorowanie efektywności sprzętu i procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym oraz ich raportowanie za dowolny okres oraz w dowolnym kontekście (np. linia, maszyna, produkt, zmiana, pracownik).​​ Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej możliwe jest także bieżące śledzenie realnych wskaźników produkcyjnych zużycia materiałów wraz z pełnym śledzeniem partii z każdego miejsca na Ziemi. W przypadku reklamacji wyprodukowanego komponentu, można szybko określić czas, miejsce oraz odtworzyć cały proces produkcji partii, co pozwala na zdiagnozowanie problemu i jego lokalizację powstałego na linii produkcyjnej.

Dołącz do grona firm, które już włączyły wyższy bieg kontroli z FPC. Skontaktuj się z nami poprzez formularz. 

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni