Już po raz 16 z rzędu Gartner uznał Microsoft za lidera w najnowszym raporcie Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms. Po raz piąty z rzędu Microsoft zajmuje pierwsze miejsce w Magic Quadrant pod względem kompletności wizji oraz zdolności do jej realizacji. Ten sukces potwierdza zaangażowanie Microsoftu w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań do analizy danych biznesowych. Dzięki intuicyjnym, zintegrowanym i skalowalnym narzędziom, takim jak Microsoft Power BI, organizacje mogą efektywniej wykorzystywać swoje dane i podejmować bardziej świadome decyzje.

Współczesne problemy z raportowaniem

Organizacje na całym świecie codziennie borykają się z problemami związanymi z raportowaniem. Jest to zrozumiałe, ponieważ otoczenie biznesowe zmienia się szybko, co wiąże się z rosnącymi wymaganiami w zakresie tworzenia raportów. Jednak firmy często korzystają z wielu źródeł danych oraz niezintegrowanych – lub zintegrowanych tylko częściowo - narzędzi do analizy. Tym samym znacząco ograniczają swoje możliwości w tym zakresie. To sprawia, że podejmowanie szybkich i bezpiecznych decyzji staje się bardzo trudne. Odpowiednie narzędzia do analizy i raportowania są ogromną wartością każdego projektu wdrożenia systemu ERP lub inicjatywy transformacji cyfrowej.

Microsoft liderem Business Intelligence

W ciągu ostatnich pięciu lat Microsoft konsekwentnie utrzymuje się w czołówce zestawienia Magic Quadrant Gartnera - wiodącej firmy badawczej i doradczej w dziedzinie technologii informatycznych - pod względem kompletności wizji i zdolności do realizacji. Kompleksowa platforma analityczna Power BI oferuje wiele istotnych korzyści dla organizacji poszukujących samodzielnych rozwiązań do analizy danych biznesowych. Jedną z głównych korzyści płynących z użytkowania Microsoft Power BI, jest zwiększenie produktywności pracowników. Platforma zapewnia rozwiązania do samodzielnej analizy danych, pozwalając użytkownikom na szczegółową analizę informacji w bazach danych. Użytkownicy mogą wyciągać cenne wnioski i istotne konkluzje.

Wpływ Power BI na funkcjonowanie organizacji

Dodatkowo, Microsoft Power BI poprawia również produktywność współpracujących ze sobą zespołów. Funkcje takie, jak wskaźniki w Power BI, pozwalają zespołom śledzić kluczowe wskaźniki biznesowe i cele w jednym polu wizualizacji. Pomaga to zachować zgodność zespołu w zakresie wspólnych celów i pracować efektywniej. Nowe możliwości zarządzania i nadzoru oferowane przez platformę, pozwalają organizacjom zapewnić dokładność, spójność i bezpieczeństwo danych w całym przedsiębiorstwie. Jest to  gwarantuje, że cała firma opiera się na wysokiej jakości informacjach i podejmuje decyzje na podstawie faktów.

Uznanie Microsoftu jako Lidera w Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms świadczy o utrzymywaniu najwyższego poziomu firmy w tej dziedzinie. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak Microsoft Power BI, przedsiębiorcy mogą podejmować decyzje w oparciu o zawsze aktualne, dostępne w czasie rzeczywistym, dane, zwiększając swoją przewagę konkurencyjną

Chcesz poznać więcej możliwości narzędzi Power BI i zobaczyć, jak wykorzystać je w swojej firmie? Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji – umów się już dziś na bezpłatną prezentację.