« powrót do strony głównej

Produkcja w Microsoft Dynamics NAV – 5 głównych funkcji

Autor: Klaudia / Data publikacji: 16.08.2018 / Data aktualizacji: 04.09.2019
[Głosów:3    Średnia:5/5]

Microsoft Dynamics NAV jest jednym z popularniejszych rozwiązań informatycznych, które jest wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, w których produkcja odgrywa kluczową rolę. Spowodowane jest to tym, że system pozwala na efektywne zarządzanie oraz zwiększenie wydajności całego procesu produkcyjnego. Użytkownicy mogą zarządzać produkcją, w tym zleceniami produkcyjnymi, planami dostaw i wymaganiami dotyczącymi wydajności. Dzięki łatwemu dostępowi do danych w czasie rzeczywistym możliwe jest sprawne realizowanie zleceń klientów, szybkie reagowanie na prośby i zmiany oraz podejmowanie trafnych decyzji biznesowych, które pozwolą Twojej firmie wyprzedzić konkurencję.

Zalety Microsoft Dynamics NAV dla branży produkcyjnej:
Zestawienie materiałów – BOM-y produkcyjne

Magazyny, floty transportowe i kontenery zależą od dokładnych i łatwych do odczytania zestawień materiałowych. Opcja zestawień materiałów w Microsoft Dynamics NAV jest łatwa w użyciu oraz posiada unikalne funkcje. Pozwala m.in. na przypisywanie siły roboczej do zamówień zakupu, tworzenie BOM-ów produkcyjnych oraz śledzenia kosztów produkcji.

Agile Manufacturing – „zwinna produkcja”

Ta funkcja systemu Microsoft Dynamics NAV pozwala użytkownikom na tworzenie pilnych zamówień, wprowadzanie wyjątków i rozwiązywanie nagłych problemów pojawiających się podczas produkcji poprzez interaktywne planowanie i właściwe śledzenie. Użytkownicy systemu mogą dodawać zdolności produkcyjne do procesu produkcyjnego, konfigurować określone przebiegi dla zleceń produkcyjnych i lepiej zarządzać planowaniem wymagań materiałowych.

Zlecenia produkcyjne

Użytkownicy mogą łatwo tworzyć i zarządzać zleceniami produkcyjnymi oraz prognozować zużycie danych produkcyjnych w Microsoft Dynamics NAV. Obszar zleceń produkcyjnych w systemie zawiera tradycyjne narzędzie do planowania zaopatrzenia dla osób, które nie lubią automatycznego planowania. Dodatkowo, funkcja planowania zamówień oferuje odpowiednie narzędzia i podgląd danych, które są niezbędne do „ręcznego” planowania sprzedaży i przyszłego popytu w celu bezpośredniego tworzenia różnych typów zamówień.

Prognozowanie popytu

Microsoft Dynamics NAV umożliwia wykonywanie prognoz na podstawie zapasów. Możliwe są prognozy popytu (sprzedaży) na produkty i komponenty w bardziej dogodny sposób (prognozy codziennie, co miesiąc, co kwartał). Tego rodzaju dane umożliwiają zaplanowanie produkcji oraz tworzenie zamówień zakupu, biorąc pod uwagę prognozę popytu, a także poziom dostępnych zapasów.

Przydzielanie Stanowisk Roboczych

Użytkownicy Microsoft Dynamics NAV, którzy „stykają” się z produkcją na co dzień w swojej pracy, mogą dodawać stanowiska robocze, które zostały zaprojektowane do zarządzania indywidualnymi zdolnościami produkcyjnymi poszczególnych maszyn. Stanowiska robocze pomagają użytkownikom w lepszym planowaniu i zarządzaniu wydajnością z dwóch perspektyw: skonsolidowanego widoku dla gniazd roboczych oraz ich szczegółowego widoku. Ta unikalna funkcja umożliwia użytkownikom przechowywanie w systemie dodatkowych informacji dotyczących różnych procesów produkcyjnych.

Co mogą dla Ciebie zrobić konsultanci NAV24?

W naszym zespole konsultantów mamy specjalistów z branży produkcyjnej, którzy są w stanie tak dopasować system Microsoft Dynamics NAV do Twoich wymagań biznesowych, abyś odniósł szereg wydatnych korzyści. Jeżeli szukasz systemu, który usprawni zarządzanie procesem produkcyjnym od A do Z – to dobrze trafiłeś! Skontaktuj się z nami via kontakt@nav24.pl lub telefonicznie +48 33 333 94 24.

Zaufali nam

Partnerzy technologiczni

Microsoft
Tasklet
LS Retail
Netronic
Continia
MobileNAV
Anveo