Case study: Fox Fittings Sp. z o.o. Sp.k. - NAV24

 

Klient:

Fox Fittings Sp. z o.o. Sp.k.

Branża:

Tworzywa sztuczne

Lokalizacja:

Wilamowice, Polska

Strona internetowa:

http://www.foxfittings.com/Pages/home

O firmie:

Producent kształtek z polietylenu

Wdrożone rozwiązania:

pobierz referencje

Fox Fittings Sp. z o.o. Sp.k.

„Microsoft Dynamics NAV wraz z rozwiązaniem WMS umożliwia nam stałe monitorowanie procesów produkcji, co przekłada się na większą efektywność prowadzonych działań”
Wojciech Foks, Dyrektor Zarządzający

FOX FITTINGS Sp. z o.o. jest jednym z wiodących producentów kształtek elektrooporowych oraz zaworów kulowych z polietylenu na rynku europejskim. Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku i jako firma rodzinna dąży do stabilnego oraz ciągłego rozwoju swojej marki. Dzięki innowacyjnemu podejściu, FOX FITTINGS wprowadza co roku wiele nowych pozycji do swojego asortymentu, tym samym oferując swoim klientom stałe wsparcie techniczne oraz produkty najwyższej jakości. Decyzja o wyborze NAV24 przy wdrożeniu Microsoft Dynamics NAV 2015, a później wersji 2016 była uwarunkowana dynamicznym rozwojem firmy i rosnącymi potrzebami w zakresie IT. Jako firma produkcyjno-handlowa, potrzebowała rozwiązania informatycznego, które spełniłoby wszystkie oczekiwania poszczególnych działów w firmie.

WYZWANIA
Przed wdrożeniem, firma korzystała z konkurencyjnego oprogramowania oraz z programów współpracujących z nim. Od dłuższego czasu system był niewystarczalny dla bieżących działań. Osoby zarządzające kluczowymi działami w firmie potrzebowały rozwiązania, które nie tylko posłuży usprawnieniu obsługi klienta, ale również zoptymalizuje proces planowania produkcji i zapasów. Firma szukała rozwiązania, które usprawniłoby proces zarządzania magazynem, a w tym obsługę transakcji magazynowych przy pomocy zdalnych terminali. Przedstawiciele firmy chcieli mieć jedno rozwiązania umożliwiające identyfikację partii wchodzących w skład wyrobu gotowego oraz planowania i harmonogramowania produkcji. Ważną kwestią było również zarządzanie i planowanie serwisów.

KORZYŚCI
Po przeanalizowaniu innych systemów, jedynym intuicyjnym i prostym w obsłudze rozwiązaniem okazało się oprogramowanie klasy ERP Microsoft Dynamics NAV. Dodatkowym atutem systemu była łatwa obsługa dla pracowników obcojęzycznych. Poprzez wdrożenie nowego systemu, udało się usprawnić obsługę serwisową oraz produkcję, dzięki czemu przedsiębiorstwo realizuje cele produkcyjne zgodnie z ustalonymi terminami i założeniami. W celu uporządkowania sytuacji magazynowej oraz lepszej identyfikacji partii surowców i wyrobów gotowych, wdrożone zostało specjalizowane rozwiązanie NAV24 – urządzenia mobilne z wbudowanym systemem Windows 8.1 Embedded, pozwalające na wykonywanie operacji wewnątrzmagazynowych, w pełni zintegrowane z Microsoft Dynamics NAV. Dodatkowo, zaimplementowano funkcjonalność pozwalającą na etykietowanie zapasów i wyrobów gotowych z tego samego systemu. W trakcie wdrożenia, zarząd FOX FITTINGS zdecydował również o upgrade systemu do wersji 2016.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni