Microsoft Planner: aplikacja do planowania i organizacji zadań
« powrót do strony głównej

Zostań mistrzem planowania i organizacji zadań dzięki aplikacji Microsoft Planner

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 17.08.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

Co to jest Microsoft Planner?

Office 365 to usługa stale rozwijana oraz wzbogacana o nowe rozwiązania i funkcje. Poszczególne aplikacje pomagają nam w redagowaniu pism czy dokumentów (Word), tworzeniu raportów i rozliczeń (Excel), ułatwiają wykreować świetnie wyglądające prezentacje (PowerPoint), tworzyć na bieżąco notatki (OneNote) i mieć to wszystko bezpiecznie zmagazynowane w chmurze (OneDrive). Dodatkowo, przytoczone aplikacje (w wersji online) pozwalają na współpracę nad danym plikiem w czasie rzeczywistym. Wśród „kafelków” usługi Office 365 można odnaleźć proste w użyciu rozwiązanie, które pozwala zarządzać, kontrolować i przydzielać zadania innym, a tym samym przyczynia się do odpowiedniego zarządzania organizacją i sprawnego przepływu informacji w firmie. Mowa tutaj o aplikacji Microsoft Planner.

 

Microsoft Planner

Microsoft Planner

Idea Planner`a

Microsoft Planner to członek rodziny rozwiązań zawartych w usłudze Office 365 dla firm. Jego główną funkcją jest zarządzanie zadaniami w firmie lub zespole, ich przydzielanie oraz monitorowanie. Czytelny wygląd oraz prostota użytkowania sprawia, że z Plannera może korzystać każdy, niezależnie od posiadanej wiedzy informatycznej. Intuicyjny interfejs aplikacji umożliwia bardzo łatwe tworzenie zadań, ustawianie terminu ich wykonania oraz przypisywanie ich odpowiednim osobom. Aplikacja pozwala na grupowanie zadań, określenie ich ram czasowych, dodawanie plików, listy kontrolnej, a nawet komentowanie postępu ukończenia danego zadania.

 


Wizualizacja postępu zadań i integracja 

Microsoft Planner

Microsoft Planner

Sposób, w jaki przedstawiany jest postępu realizacji zadań, jest kolejną cechą, która uprzyjemnia i usprawnia pracę. Kolorowe wykresy kołowe pozwalają na szybką weryfikację tego co zostało już zrobione oraz tego nad czym należy jeszcze popracować, natomiast wykresy słupkowe obrazują zadania poszczególnych członków oraz ich rodzaj. Ponadto, zadania możesz oznaczać poprzez kolorowe etykiety, które możesz zdefiniować w dowolny sposób. Co ważne, jak nie najistotniejsze – Microsoft Planner jest zintegrowany z grupami w usłudze Office365. Tworząc nowy plan powstaje również nowa grupa mailingowa dla danego zespołu projektowego, notes OneNote oraz przestrzeń do przechowywania plików (grupa w SharePoint).

 

 

Microsoft Planner

Microsoft Planner

Organizuj zadania swojego zespołu

Aplikacja Microsoft Planner jest dostępna na urządzenia mobilne, dlatego też bez problemu możesz zarządzać zadaniami swoich pracowników z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Może ona stanowić dobre rozwiązanie dla organizacji eventu marketingowego, miejsce do zbierania nowych idei, czy po prostu przydzielania i zarządzania zadaniami. Ponadto, funkcjonalność usługi poszerza się dzięki integracji z innymi aplikacjami, takimi jak Outlook, Sharepoint czy OneNote. Narzędzie jest proste w obsłudze, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby je przetestować w swojej organizacji. Więcej o usłudze MS Planner na naszym kanale Youtube

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni