Zarządzanie projektem z Microsoft Dynamics NAV - NAV24
« powrót do strony głównej

Zarządzanie projektem z Microsoft Dynamics NAV

Autor: Klaudia Wilusz / Data publikacji: 02.10.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

Zarządzanie projektem z Microsoft Dynamics NAV

Zarządzanie projektem to zestaw działań wykonywanych w celu realizacji określonych postanowień, który obejmuje planowanie, harmonogramowanie oraz kontrolę zadań. Odpowiednie zarządzanie projektem pozwala osiągnąć wyznaczone cele w ustalonym uprzednio czasie. Dostępna w systemie ERP Microsoft Dynamics NAV funkcjonalność eliminuje możliwość ewentualnej porażki projektu oraz optymalizuje poziom użycia takich zasobów, jak ludzie, czas i budżet.

Opcja zleceń w Dynamics NAV 

Funkcjonalność zarządzenia projektem systemu Dynamics NAV umożliwia śledzenie zużycia według zleceń i danych do wystawienia faktury dla nabywcy. Obsługiwane są nie tylko zlecenia wyceniane według stałej stawki, ale również według zużycia czasu i materiałów. Poza tym program pozwala tworzyć plan dla zlecenia, które obejmuje wiele zadań lub grup zadań i wprowadzać na dowolny okres czasu osobny budżet dla każdego zlecenia, a także kopiować budżet z jednego zlecenia do drugiego oraz definiować specyficzne cenniki. Co więcej, możliwe jest przeglądanie sugestii księgowania RWT i uznania dla danego zlecenia. Dodatkowo, istnieje możliwość planowania i fakturowania zlecenia w obcej walucie, przypisanie konkretnego zlecenia do nabywcy i całkowite lub częściowe fakturowanie zlecenia.

Wiersze zadań i planowania 

W oprogramowaniu Microsoft Dynamics NAV planowanie zleceń dzieli się na dwie warstwy. Pierwsza obejmuje wiersze zadania zlecenia, które odpowiadają elementom umowy zawartej ze zlecającym wykonanie pracy nabywcą. Wymagane jest tu zdefiniowanie chociaż jednego zadania, aby całe księgowanie mogło odnieść się do istniejącego zadania zlecenia. Możliwe jest wtedy zdefiniowanie wierszy planowania oraz zaksięgowanie zużycia w zleceniu. Na drugą warstwę składają się wiersze planowania, które określają szczegółowe zużycie zasobów, zapasów i różnych wydatków księgi głównej. Wiersze planowania składają się na plan projektu. Zarówno wiersze zadania, jak i planowania definiować można w tworzonych zleceniach. Te zaś można dzielić na mniejsze zadania i tym sposobem uwzględniać więcej szczegółowych danych w budżetowaniu, ofertach i rejestracji. Poprzez integrację z obszarem sprzedaży możliwe jest natomiast fakturowanie zleceń, tak jak w przypadku zamówień sprzedaży. Natomiast faktury zakupu pozwalają na księgowanie powiązanych ze zleceniem kosztów oraz łączenie zapisów zużycia z dziennika zleceń i wierszy zakupu z wierszami planowania zlecenia. Dzięki tym wszystkim czynnikom, zarządzanie projektem w systemie ERP Microsoft Dynamics NAV jest zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni