Komunikacja w firmie dzięki Office 365 - NAV24
« powrót do strony głównej

Komunikacja w firmie dzięki Office 365

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 20.07.2017 / Data aktualizacji: 13.01.2022

Komunikacja w firmie 

W dzisiejszych czasach wciąż istnieje spora grupa przedsiębiorców, którzy uważają, że działania marketingowo-reklamowe są wystarczające do stworzenia rozpoznawalnej marki i właściwego funkcjonowania firmy. Organizacje tworzą plany, które mają na celu zaangażowanie partnerów biznesowych, klientów, media czy lokalne społeczności, odsuwając przy tym wewnętrzne „życie” przedsiębiorstwa na dalszy plan. Tymczasem komunikacja wewnątrz firmy stanowi klucz do sprawnego działania przedsiębiorstwa. Nie myli się ten, kto uważa, że pracownicy mają największy wpływ na przyszłość firmy. Zmotywowani ludzie pracują efektywniej, zwłaszcza gdy są na bieżąco ze wszystkimi informacjami, zaś ich brak może doprowadzić do zmniejszenia zapału do pracy oraz poczucia niedocenienia. W związku z tym, najistotniejszym zadaniem komunikacji wewnątrzfirmowej jest przekazywanie konkretnych i kompletnych informacji w odpowiednim czasie.

Może Office 365?

Z pomocą komunikacji w przedsiębiorstwie przychodzi Office 365, a dokładnie aplikacje Microsoft Outlook, Teams, Yammer, które w mniejszym lub większym stopniu, służą wymianie informacji oraz komunikowaniu się. Outlook to dobrze znana aplikacja służąca zarządzaniu pocztą e-mail, wydarzeniami i terminami w kalendarzu, kontaktami oraz zadaniami. Czytelny interfejs oraz biznesowy charakter programu pozwala na wymianę informacji zarówno między członkami organizacji jak i z klientami czy partnerami biznesowymi. Współdzielone kalendarze pozwalają w momencie sprawdzić kto jest w danym czasie dostępny, a kto zajęty. Dodatkowo, liczne funkcje, takie jak szablony wiadomości, papeterie, „szybkie części”, autoresponder czy tworzenie podpisów znacznie oszczędzają czas i ułatwiają pracę.

Microsoft Teams można określić jako wewnątrzfirmowy czat. Aplikacja pozwala na stworzenie różnych kanałów informacyjnych, które można określić tematycznie. Wiadomości można urozmaicać poprzez dodawanie GIF-ów oraz memów – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączać również załączniki. Dodatkowo, w Teams istnieje możliwość przeprowadzania rozmów video, a nawet współpracy nad dokumentami.

Podobnym rozwiązaniem do Microsoft Teams jest Yammer – firmowa sieć społecznościowa. Usługa ta ułatwia nawiązywanie spontanicznych konwersacji między pracownikami, wymianę informacji, współpracę nad dokumentami. Ponadto, kanał Yammer można osadzić na witrynie programu Sharepoint, dzięki czemu z jej poziomu będziemy mieli możliwość kontaktu z innymi. Na bazie wspomnianego Sharepoint Online można zbudować firmowy intranet.

Microsoft Teams to aplikacja, której chyba nie trzeba przedstawiać. To następca Skype. Jego intuicyjna obsługa pozwala na szybkie wysyłanie wiadomości błyskawicznych oraz przeprowadzanie videokonferencji. Dzięki statusom dostępności wiadomo kto jest dostępny, a kto w danym momencie przebywa np. na spotkaniu. Teams dla firm umożliwia także udostępnianie pulpitu i treści innym, a nawet przekazanie nad nim kontroli. Przydatną funkcją jest możliwość przeprowadzenia interaktywnego szkolenia.

Sprawna wymiana informacji kluczem do sukces przedsiębiorstwa

Funkcjonowanie firmy jest uzależnione od komunikacji w niej panującej. Pracodawcy coraz częściej przekonują się o tym, że to właśnie pracownicy stanowią fundament przedsiębiorstwa, dlatego też właściwy przepływ informacji oraz wymiana zrozumiałych komunikatów jest gwarantem dobrze wykonanej przez nich pracy. Jeżeli organizacja boryka się z problemem wewnętrznej komunikacji to dobrym pomysłem jest skorzystanie z aplikacji dostępnych w ramach usługi Office 365, które są odpowiedzialne za komunikację – Outlook, Teams, czy Yammer. W dużym stopniu ułatwiają one pracę oraz organizują i usprawniają przepływ informacji, która jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna. Przekonaj się sam o tym jak Office 365 pomoże Ci usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie.

Zanim kupisz pakiet Office 365 Business Premium, możesz pobrać miesięczną wersję próbną.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni