Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP? - NAV24

Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP?

Odpowiednio wdrożony system ERP pozwala na optymalizację procesów w firmie i przyczynia się w perspektywie czasu do wzrostu rentowności przedsiębiorstwa oraz budowania jego przewagi konkurencyjnej. Inwestycja w taki system wiąże się jednak z pewnymi wydatkami, które trzeba ponieść. Koszt wdrożenia systemu ERP uzależniony jest od bardzo wielu różnych czynników. W pierwszej kolejności są to oczywiście kwestie związane z zakupem odpowiednich licencji (uzależnionymi od konkretnego systemu i ilości użytkowników) oraz architekturą wdrożenia. Trzeba mieć także na uwadze, że zakup samego systemu, bez dostosowanie go do potrzeb biznesowych konkretnej firm, będzie mało efektywny. Warto więc wybrać kompetentnego partnera wdrożeniowego i dostosować system do własnych procesów i potrzeb biznesowych. Poszczególne usługi dostarczane przez partnera wdrożeniowego, takie jak diagnoza, analiza przedwdrożeniowa, właściwe wdrożenie, modyfikacje (zakres dostosowania bazowego systemu ERP do wymagań konkretnej firmy), szkolenia, integracje z innymi używanymi w firmie rozwiązaniami oraz z gotowymi rozwiązaniami do systemu od firm trzecich (ISV) – to wszystko również ma wpływ na koszt wdrożenia. Zobacz ile kosztuje wdrożenie systemu ERP Dynamics 365 Business Central.

Modele wdrożenia systemu ERP:

 • on-premises (własna infrastruktura serwerowa), licencje mogą być nabyte w modelu wieczystym (zakup jednorazowy) bądź w modelu abonamentowym (subskrypcja). W przypadku systemu zainstalowanego na własnej infrastrukturze jesteśmy odpowiedzialni za wszystko – od konserwacji i utrzymania sprzętu, po poprawki i aktualizacje do nowszych wersji. Dodatkowo, ktoś musi to robić, co wiąże się z przeszkoleniem/ zatrudnieniem pracowników o odpowiednich umiejętnościach i kwalifikacjach;
 • hybrydowe – jest połączeniem funkcji środowiska chmurowego i lokalnego, które są ze sobą zintegrowane. Część danych jest (może być) przechowywanych w chmurze, a część lokalnie;
 • SaaS (software as a service) – oprogramowanie jako usługa (utrzymanie infrastruktury jest całkowicie po stronie dostawcy systemu).

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni