« powrót do strony głównej

Office 365 to teraz Microsoft 365

Autor: Damian Świńczyk / Data publikacji: 21.04.2020 / Data aktualizacji: 16.12.2020

Microsoft zmienia nazewnictwo swoich najbardziej popularnych pakietów biurowych. Po niemal dekadzie znany pakiet biurowy Office 365 przechodzi rebranding i zmienia się w Microsoft 365.

Z artykułu dowiesz się:
– dlaczego zdecydowano się na zmiany nazw dobrze znanych pakietów?
– jak będą teraz nazywały się pakiety aplikacji i usług chmurowych dla firm?
od kiedy wchodzi w życie zmiana nazewnictwa?
– czy oprócz innych nazw zmieni się coś więcej dla użytkowników?

Dlaczego Office 365 zmienia się w Microsoft 365?

Premiera Office 365 miała miejsce w 2011 roku. Na przestrzeni tego czasu zmienił się świat, zmienił się także Office 365, który mocno ewoluował. Współczesne środowisko pracy w coraz mniejszym stopniu ogranicza się tylko do jednego miejsca. Coraz większy nacisk kładzie się na mobilność i możliwość pracy zdalnej. W związku z tym niezwykle istotne jest zapewnienie narzędzi do efektywnej i bezpiecznej pracy z dowolnego miejsca na świecie. Usługi chmurowe i funkcje związane z bezpieczeństwem danych są odpowiedzią na współczesne potrzeby wielu przedsiębiorców. Microsoft zdecydował się więc uporządkować nazewnictwo i dostosować zestawienie do obecnych wymagań biznesowych. Podjął zatem decyzję o rebrandingu Office 365 na Microsoft 365.

Różnice między Office 365 a Microsoft 365

Poniżej znajduje się graficzne zestawienie starych i nowych nazw pakietów dla firm.

Office 365 i Microsoft 365

Office 365 to teraz Microsoft 365

Trzy główne pakiety Microsoft 365 dla firm to Basic, Standard i Premium. Stawkę otwiera Basic oparty na usługach i aplikacjach chmurowych (Exchange Online, SharePoint, Teams, OneDrive i internetowe wersje klasycznych aplikacji). W środku znajduje się Standard, który zawiera dodatkowo klasyczne aplikacje instalowane na urządzeniach (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access i Publisher). Najwyższy zestaw Premium oprócz aplikacji i usług wchodzących w skład wcześniej wymienionych pakietów, posiada ponadto zaawansowane funkcje ochrony danych i zarządzania urządzeniami oraz aktualizację do Windows 10 Pro. Pakiet z klasycznymi aplikacjami instalowanymi na urządzeniach i OneDrive jest nadal dostępny jako Aplikacje Microsoft 365 dla firm, ale da się zauważyć, że jest już z boku głównej oferty.

Nazwy pakietów biurowych Office 365 dla dużych przedsiębiorstw, czyli Enterprise: E1, E3 i E5 pozostaną póki co bez zmian. Zmieniła się tylko nazwa Office 365 ProPlus, który nazywa się teraz Aplikacje Microsoft 365 dla przedsiębiorstw.

Kiedy Office 365 zmienia się w Microsoft 365?

Zmiany wchodzą w życie od 21 kwietnia 2020 r. Nazwy zostaną automatycznie zaktualizowane w Centrum Administracyjnym Microsoft 365. Wszystkie usługi, aplikacje i funkcje, z których korzystają Klienci w zakupionych pakietach pozostają bez zmian. Również cena pozostanie na tym samym poziomie. W praktyce musimy więc tylko przyzwyczaić się do nowego nazewnictwa dobrze znanych pakietów.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Microsoft 365 w swojej organizacji, masz pytania w zakresie jego uruchomienia i funkcjonalności bądź chciałbyś/-abyś go przetestować przez 30 dni za darmo – skontaktuj się z nami wypełniając formularz, poprzez adres e-mail: office365@nav24.pl lub telefonicznie: +48 33 333 94 24.

Skontaktuj się z nami
  *pole wymagane

  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy błyskawicznie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni