Nowoczesne środowisko pracy dzięki Microsoft 365 - NAV24
« powrót do strony głównej

Nowoczesne środowisko pracy dzięki Microsoft 365

Autor: Michał Stasiak / Data publikacji: 12.12.2017 / Data aktualizacji: 20.08.2021

Microsoft 365 to inteligentne i bezpieczne rozwiązanie, które łączy w sobie Office 365, Windows 10 i Microsoft Enterprise Mobility + Security. Dzięki temu, zapewnia pracownikom danej organizacji, coraz częściej rozrzuconym po całym świecie, odpowiednie warunki do pracy i rozwoju. W końcu za transformacją i zmieniającymi się oczekiwaniami członków zespołów projektowych powinna iść technologia, która to gwarantuje nowoczesne i dopasowane do potrzeb pracowników rozwiązania, przekładające się na zdecydowanie prostszą i bardziej efektywną pracę.

Nowe funkcjonalności pakietu Office

Jakiś czas temu koncern Microsoft ogłosił nowości dotyczące oferowanych produktów i serwisów. Według bieżącej strategii rozwój ma być oparty o sztuczną inteligencję. Znany wszystkim doskonale Excel rozpoznaje więc typy wprowadzanych informacji, takie jak chociażby kraje czy też nazwy firm, zaś sztuczną inteligencję wykorzystuje do analizy nieco bardziej skomplikowanych danych. Już za niespełna miesiąc użytkownicy oprogramowania uzyskają dostęp do dodatku Insights, służącego do przygotowywania raportów i wizualizacji. Poza tym, w zestawie nowych funkcjonalności pakietu Office odnajdą mechanizm spersonalizowanego wyszukiwania w SharePoint, umożliwiający szybsze odnajdywanie treści na urządzeniach z Windows 10, a także w zasobach organizacji i Office 365. W końcu możliwa będzie integracja profilu z kontem LinkedIn. Oznacza to, że w przypadku spotkań biznesowych oraz wiadomości od nieznanych osób, dodatek pozwoli lepiej poznać potencjalnych partnerów biznesowych.

Aplikacje chmurowe jako gwarant bezpieczeństwa pracy

Microsoft zakłada, że przeciętna organizacja korzysta z około 25 aplikacji chmurowych, które służą jej do przechowywania danych. Jako, że cyberataki bezustannie się nasilają, Microsoft Office 365 ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Stąd też jednym z podstawowych działań ochronnych jest udoskonalenie i wprowadzenie zupełnie nowych integracji, m.in. z Microsoft Cloud App Security. Microsoft Enterprise Mobility + Security chroni użytkowników, zapewnia firmom kontrolę tożsamości, dostępów do urządzeń, centrów danych, serwisów chmurowych. Pozwala również na kontrolę dostępów do treści oraz blokowanie pobierania materiałów przez niezidentyfikowane urządzenia.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni