Efektywna analiza danych sprzedażowych - Raport Sprzedaży - NAV24
« powrót do strony głównej

Efektywna analiza danych sprzedażowych – Raport Sprzedaży

Autor: Damian Świńczyk / Data publikacji: 04.01.2022 / Data aktualizacji: 11.05.2022

Dla przedsiębiorców kluczowym parametrem, który może być analizowany na różnych poziomach jest sprzedaż. Często jednak dyrektorzy handlowi, managerowie sprzedaży, jak i sami handlowcy mają ograniczony dostęp do aktualnych oraz czytelnych informacji na jej temat. Czy jest sposób na to, by raporty sprzedaży były zawsze aktualne oraz umożliwiały wygodną analizę danych?

Raport Sprzedaży NAV24 – idea powstania

Zauważyliśmy, że w wielu firmach występuje problem z raportowaniem sprzedaży. Systemy CRM i ERP nie zawsze posiadają odpowiednie narzędzia do generowania funkcjonalnych raportów, a ich ręczne opracowywanie zajmuje sporo czasu. Tymczasem aktualne i rzetelne raporty są kluczowe w ocenie skuteczności procesów sprzedażowych przez dyrektorów handlowych. Ułatwiają również pracę handlowcom, którzy dzięki nim mają czytelny obraz realizacji celów. Są również niezbędnym elementem analizy sprzedaży.

Postanowiliśmy więc przygotować interaktywny raport w Power BI, który rozwiązuje ten problem. Raport Sprzedaży NAV24 zawiera zestaw czytelnych pulpitów nawigacyjnych z najważniejszymi informacjami na temat sprzedaży w podziale na kanały sprzedaży, regiony oraz opcjonalnie w podziale na poszczególnych handlowców. Większość danych zawartych w raporcie wyrażona jest za pomocą wykresów oraz tabel, które tworzą zrozumiałe i czytelne dla odbiorcy treści. Dane uporządkowane są według kategorii np. zakresu czasu, obszaru, klienta, przedstawiciela handlowego czy wybranego kontrahenta. Raport dostarcza dane nie tylko ilościowe związane ze sprzedażą, ale także te dotyczące kosztów sprzedaży. 

raport sprzedaży handlowca power BI

Strona główna Raportu Sprzedaży NAV24 zawierająca przegląd najważniejszych informacji sprzedażowych


Efektywna analiza sprzedaży w interaktywnym raporcie Power BI

Szybki dostęp do danych oraz interaktywne raporty sprawiają, że analiza sprzedaży jest niezwykle efektywna.  Wszystkie strony raportu są modyfikowalne i nasi specjaliści mogą dostosować go do potrzeb konkretnej firmy. Jednak bez względu na modyfikacje, Raport Sprzedaży NAV24 posiada następujące cechy i funkcje:
 • dostęp do aktualnych danych i możliwość wygodnej analizy sprzedaży;
 • czytelne monitorowanie postępów realizacji wyznaczonych celów biznesowych;
 • graficzne przedstawienie czynników ryzyka, umożliwiające podjęcie szybkich reakcji;
 • wielowalutowość – za pomocą jednego kliknięcia możesz szybko zmienić walutę np. EUR/PLN/USD;
 • możesz analizować nie tylko wartości i ilości sprzedaży, ale również koszty sprzedaży;
 • Sale in depth – dzięki tej funkcji swobodnie określisz kryteria analizy oraz poziom ogólności danych;
 • funkcja RLS (Role Level Security) umożliwia dostęp do określonych informacji, w zależności od poziomu uprawnień.

analiza sprzedaży power bi

Raport Sprzedaży NAV24 – sprzedaż według sprzedawcy

 

Obejrzyj nagranie prezentujące strony raportu sprzedażyCo jeszcze warto wiedzieć o Raporcie Sprzedaży NAV24?

Raport Sprzedaży NAV24 dostępny jest online, z każdego miejsca z dostępem do Internetu, na wszystkich urządzeniach (laptop, tablet, telefon). Informacje do Power BI pobiera bezpośrednio z systemu ERP Dynamics NAV lub Dynamics 365 Business Central. Nie ma więc ryzyka błędu ludzkiego podczas wprowadzania danych, a informacje są zawsze aktualne. Raport przeznaczony jest zwłaszcza dla osób odpowiedzialnych za sprzedaż, planowanie rozliczanie premii handlowców i kontrolujących budżet. Dzięki możliwości zdefiniowania poziomów uprawnień, określone dane mogą być widocznie tylko dla wskazanych osób. W praktyce możemy przypisać np. dyrektorowi handlowemu dostęp do wszystkich stron raportu, a handlowcom tylko do konkretnych stron lub danych. Rozwiązanie może być zmodyfikowane  przez naszych ekspertów zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym oraz dostosowane do konkretnych potrzeb biznesowych Twojej firmy. Dzięki Raportowi Sprzedaży NAV24 zyskasz większą kontrolę nad sprzedażą i będziesz w stanie podejmować bardziej świadome decyzje.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni