Wybór systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) jest dużym przedsięwzięciem dla wielu firm. Wpływ na to ma wiele czynników, do których zaliczyć możemy m.in. bezpieczeństwo, dostępność i funkcjonalność. Mając je wszystkie na uwadze, przyjrzyjmy się systemowi oferowanemu przez giganta z Redmond, czyli Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Możliwość modyfikacji w Dynamics 365 Business Central

Jedną z największych zalet Microsoft Dynamics 365 Business Central jest możliwość jego dostosowywania. Pomimo, że system jest wyposażony w wiele podstawowych funkcji codziennego użytku, to często dodaje się niestandardowe, aby spełnić unikalne potrzeby firmy. Technologia wciąż się zmienia, a oprogramowanie jest stale aktualizowane. Przez to starsze systemy są już nieaktualne, a nawet niewspierane. Można powiedzieć, że na tym tle system ERP firmy Microsoft się wyróżnia, gdyż pozwala na proste przenoszenie dostosowań ze starszych wersji do nowej. Oszczędza to cenny czas i pieniądze przy upgrade systemu oraz pozwala firmom być „na bieżąco”. Nie wspominając o mniejszym wysiłku, stresie lub ryzyku utraty cennych danych podczas fazy przejściowej.

Sprawdź także: Ile kosztuje system ERP Dynamics 365 Business Central? >>

Elastyczność systemu ERP

Kolejną kluczową cechą Microsoft Dynamics 365 Business Central jest jego elastyczność. Jedną z unikatowych funkcji, które oferuje, jest możliwość dostosowania systemu pod konkretną branże i potrzeby biznesowe. Business Central zapewnia również większą elastyczność dzięki technologii chmury, która pozwala użytkownikom na przechowywanie informacje na wirtualnym serwerze – w chmurze. Dzięki temu dane nie tylko stają się bardziej dostępne, ale użytkownicy mają również większą kontrolę nad sposobem ich przechowywania. Istotną kwestią jest tutaj skalowalność, która czyni Business Central odpowiednim narzędziem dla szerokiej gamy przedsiębiorstw. Tym samym ułatwia zarządzanie danymi w rozwijających się firmach.

Zgodność systemu z prawem danego kraju

Microsoft Dynamics 365 Business Central zapewnia również korzyść użytkownikom w postaci zgodności. W dzisiejszym świecie biznesowym, w którym firmy prowadzą działalność na skalę międzynarodową, ważne jest, aby przedsiębiorstwa znały prawa i obowiązki w krajach, w których ją prowadzą oraz dostosowywały oprogramowanie do nich. Business Central ułatwia ten proces, gdyż umożliwia użytkownikom na dostosowanie ustawień w taki sposób, aby gromadzone dane były przechowywane i przetwarzane zgodnie z lokalnymi przepisami. Dodatkowo, system pozwala na raportowanie w innych językach i walutach, minimalizując tym samym zamieszanie podczas prowadzenia działań biznesowych w innym miejscu.

Aplikacje biznesowe

Istotną korzyścią systemu Dynamics 365 Business Central jest fakt, że posiada wbudowane inteligentne aplikacje biznesowe, które łączą i udostępniają dane dotyczące zapasów, sprzedaży, czy księgowości. Posiadanie wszystkich tego rodzaju narzędzi zintegrowanych w jeden system zapewnia kluczową wiedzę na temat kondycji firmy. Pomaga to także decydentom rozpoznawać wszelkie problemy i natychmiast na nie reagować. Dodatkowo, śledzenie danych finansowych w czasie rzeczywistym oparte jest na dashboard`ach Power BI, które są wbudowane w system Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Microsoft Dynamics 365 Business Central w Polsce

Jak możemy zauważyć, Business Central to system pokrywający wszystkie aspekty, które należy wziąć pod uwagę prowadząc biznes w obecnych czasach. Jego premiera odbyła się 2 kwietnia br. Na premierę w Polsce musimy jeszcze poczekać, ponieważ Microsoft nie określił, kiedy ona nastąpi.