MobileNAV - efektywna mobilna praca w systemie ERP | Nav24.pl
MobileNAV

MobileNAV - efektywna praca w systemie ERP na urządzeniach mobilnych

Niektóre stanowiska pracy wymagają narzędzi, które posiadają specyficzny interfejs, umożliwiający szybkie wprowadzenie danych oraz dostęp tylko do niezbędnych informacji. Dotyczy to zwłaszcza pracowników magazynowych, produkcyjnych, ale także serwisantów i handlowców. MobileNAV to aplikacja usprawniająca pracę mobilną w systemie Dynamics 365 Business Central / NAV. Interfejs rozwiązania został zoptymalizowany zwłaszcza dla czytników kodów kreskowych, telefonów komórkowych i tabletów.

MobileNAV pozwala na znaczne zwiększenie efektywności pracy, szczególnie dla pracowników, którzy nie dysponują łatwym dostępem do komputera stacjonarnego. Posiadając dostęp do Internetu, możesz np. przyjmować zamówienia w dowolnym miejscu i czasie, pobierając aktualne dane z systemu ERP Twojej firmy. Aplikacja działa również w trybie offline i pozwala na kontynuowanie pracy nawet bez aktywnego połączenia z siecią.

 

Czym jest MobileNAV?

Dzięki MobileNAV możesz dostosować interfejs obsługujący system ERP Dynamics 365 Business Central / NAV do własnych preferencji i korzystać z dodatkowych funkcjonalności. Rozwiązanie oferuje natywne aplikacje dla platform iOS (iPhone i iPad), Android, Windows Phone i Windows Mobile/CE. W praktyce MobileNAV najczęściej instalowany jest na czytnikach kodów kreskowych i telefonach komórkowych. Dane wprowadzane przez pracowników, są natychmiast dostępne w systemie ERP. Pozwala to na ograniczenie zbędnych czynności do minimum i zarazem znaczne przyśpieszenie pracy.

MobileNAV może być dostosowany do indywidualnych potrzeb danej firmy. Jednak w standardzie oprogramowania przygotowano również kilka wstępnie skonfigurowanych ustawień dla najczęściej występujących scenariuszy biznesowych.

 

Wybrane funkcjonalności i cechy MobileNAV

 

Skanowania kodów kreskowych
Skanowanie jest możliwe za pośrednictwem kamery z smartfona lub za pośrednictwem czytnika kodów.

Paperless
Ograniczenie do niezbędnego minimum lub eliminacja papierowej dokumentacji.

Rejestrowanie podpisów
Wygodne rejestrowanie podpisów w formie elektronicznej.

 

Śledzenie lokalizacji
Funkcja śledzenia GPS i integracja map.

Raportowanie
Możliwość raportowania w formatach PDF i Excel.

Bezpieczeństwo
Bezpieczna komunikacja (NTLM, SSL).

 

Zwiększenie efektywności pracy
Skokowa poprawa efektywności pracy pracowników w terenie.

Wielojęzyczność
Oprogramowanie dostęne w najbardziej popularnych językach dla naszej szerokości geograficznej.

Elastyczność
Rozwiązanie można w pełni dostosować do specyficznych potrzeb danej firmy.

Gotowe scenariusze zastosowania aplikacji

 

Poprawa efektywności pracy na magazynie

MobileNAV znacznie usprawnia przepływ pracy na magazynie, dzięki czemu pracownicy magazynowi mogą efektywnie wykonywać swoje zadania. Rozwiązanie pozwala na eliminację lub ograniczenie do niezbędnego minimum papierowej dokumentacji. Rejestracja odczytu kodów kreskowych pozwoli na minimalizację ryzyka błędów. Menu Inwentaryzacja pozwala na śledzenie pozycji w magazynie. Masz dostęp do aktualnych informacji magazynowych (zawartość pojemnika, numer seryjny, oznaczenie partii, data ważności itp.). Dzięki aplikacji możesz zarządzać procesami odkładania i pobierania zapasów z magazynu. Możesz także obsługiwać zarówno procesy przychodzące, jak i wychodzące (przyjęcia/wysyłki z magazynu), a także przenosić pozycje za pomocą zleceń transferu lub przesunięć magazynowych. Dzięki urządzeniom skanującym kody kreskowe proces inwentaryzacji będzie szybszy i łatwiejszy. Dostęp do kluczowych funkcji można uzyskać również w trybie offline, w przypadku gdy w magazynie zabraknie dostępu do Internetu.

 

Specjalne funkcje dla serwisantów

Aplikacja w pełni obsługuje serwis online i offline, więc wszystkie dane mogą być zapisywane w systemie, a ważne informacje nie zostaną utracone. W kategorii Serwis w menu głównym serwisant ma dostęp do "Moich zadań serwisowych" posortowanych według terminu lub priorytetu. Udokumentowanie wybranego zadania serwisowego zajmuje tylko kilka minut. Po zbadaniu uszkodzonego elementu serwisowego serwisant może natychmiast wypełnić pola kodu usterki i kodu rozwiązania. Element zastępczy może łatwo wprowadzić za pomocą kodu kreskowego lub skanera QR. Na koniec procesu serwisowego może jednym kliknięciem zapisać godziny pracy. Zdjęcie naprawionego elementu może od razu zapisać w aplikacji. Gotowy arkusz pozycji serwisowych można podejrzeć w formacie PDF lub Excel i wydrukować, aby klient mógł go zatwierdzić na miejscu. Jeśli w pobliżu nie ma drukarki, podpis klienta może być również przechwycony w formacie cyfrowym. Aplikacja korzysta także z funkcji telefonu. Możliwe jest rozpoczynanie połączeń i wysyłanie e-maili bezpośrednio z aplikacji, a zintegrowana mapa pomaga w planowaniu trasy.

 

 

Wsparcie w pracy dla handlowców

Dzięki aplikacji handlowcy mają błyskawiczny dostęp do informacji o klientach i możliwość szybkiej rejestracji danych. Mogą także stworzyć swoją ofertę na miejscu u klienta, a po zatwierdzeniu łatwo przekształcić ją w zamówienie. Aby przygotować ofertę / zamówienie / zwrot, sprzedawca musi wybrać pożądanego klienta. Po wybraniu klienta automatycznie wypełniane są pola adresu do faktury i wysyłki. Pożądany produkt/produkty można łatwo dodać do listy za pomocą wbudowanego w aplikację czytnika kodów kreskowych. Po wybraniu produktu system wyświetla od razu cenę, można dodać również rabat. Bezpośrednie połączenie z systemem ERP Dynamics 365 umożliwia sprzedawcy podgląd salda klienta oraz sprawdzenie aktualnych stanów magazynowych. Możliwe jest również przeglądanie i drukowanie oferty / zamówienia / zwrotu w formacie PDF. Za pomocą aplikacji MobileNAV można również w prosty sposób zarejestrować podpis klienta.

 

Interesuje Cię wdrożenie MobileNAV w swojej firmie? Uzupełnij poniższy formularz i umów się na bezpłatną konsultację.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni