Case study: MS-PROGRESS Sp. z o.o. - NAV24

 

Klient:

MS-PROGRESS Sp. z o.o.

Branża:

Automotive

Lokalizacja:

Ustroń, Polska

Strona internetowa:

http://ms-progress.com/

O firmie:

Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo projektowo -produkcyjne działające w sektorze automotive.

Wdrożone rozwiązania:

pobierz referencje

MS-PROGRESS Sp. z o.o.

O KLIENCIE
MS-PROGRESS Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które powstało w czerwcu 2013 roku. MS-PROGRESS posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży części typu Plastic Fasteners, oferując, na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, m.in.: projektowanie 3D, modelowanie 3D oraz projektowanie części z tworzyw sztucznych. Dodatkowo, przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania typu Metal Fasteners, które są wykonywane przez partnerów oraz szeroką gamę produktów wykonywanych technologią obróbki plastycznej na zimno: śruby, sworznie, tulejki i wyroby o specyficznych kształtach.

WYZWANIA
Pierwotnie Spółka była przedsiębiorstwem handlowo – usługowym. Chęć uruchomienia produkcji własnej oraz wysokie wymagania branży automotive przyczyniły się do konieczności wprowadzenia innowacyjnego rozwiązania klasy ERP. Konkurencyjny rynek, wysokie wymagania klientów i ich audyty, a także złożoność procesów produkcyjnych oraz przede wszystkim wzrost oczekiwań rynku w odniesieniu do jakości i bezpieczeństwa produktów sprawiły, że MS-PROGRESS zdecydował się na wsparcie procesów zarządzania zasobami i produkcji. Decydującymi czynnikami były: zarządzanie magazynem, śledzenie zapasów zgodnie z wymaganiami branży (za pomocą kodów kreskowych). Kluczowe było także zapewnienie ciągłości procesów od momentu zamówienia po realizację, z uwzględnieniem planowania produkcji oraz zakupów. Dodatkowo, jako posiadacz certyfikatu ISO 9001:2008, przy wyborze systemu firma musiała uwzględnić spore wymagania względem zarządzania jakością.

KORZYŚCI
Wdrożeniem systemu Microsoft Dynamics NAV zajęła się firma NAV24, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, zwłaszcza w branży Automotive. Wybór oprogramowania Dynamics NAV był podyktowany możliwością zarządzania procesami biznesowymi z poziomu jednego systemu oraz integralnością z innymi rozwiązaniami Microsoft, tj. Office 365, czy Power BI (aplikacja do analiz i raportowania). Wprowadzona technologia nie tylko usprawniła wiele procesów, ale także wspiera ludzi w czynnościach rutynowych i powtarzalnych. Microsoft Dynamics NAV zapewnia pełną kontrolę procesów logistycznych ze śledzeniem numerów partii. System został tak dostosowany, aby umożliwić pracownikom rejestrację produkcji oraz zużycie w czasie rzeczywistym. Dzięki wdrożeniu w szybki sposób obsługiwane są czynności magazynowe z uwzględnieniem FIFO.

Skontaktuj się z nami


  *pole wymagane


  Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie ERP - Dynamics 365 Business Central? A może interesuje Cię pakiet Microsoft 365 albo nasze rozwiązania Power Apps i Power BI? Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji?

  Zostaw swoje dane,
  oddzwonimy do Ciebie.

  Zaufali nam

  Partnerzy technologiczni